slideshow 1

XIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - WYNIKI

Wyniki XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego
„W krainie bajek i baśni”

W związku z wejściem w życie ustawy RODO nie możemy umieścić na stronie internetowej wyników konkursu. Zgodnie z Regulaminem prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych, a komisja przyznała I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców, w postaci książek, a także pisemne podziękowania za udział w XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „W krainie bajek i baśni”, organizowanym w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, prześlemy drogą pocztową.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

GRA BIBLIOTECZNA

2 października na terenie szkoły (segment A) odbyła się Szkolna Gra Biblioteczna. Uczniowie wyjaśniali znaczenie bardzo trudnych wyrazów związanych z książką. Na parę godzin uczniowie "zaprzyjaźnili się" ze słownikiem wyrazów obcych.

Szkolna Gra Biblioteczna - 2.10.2017

Zapraszamy uczniów klas 4 - 6 do udziału w Szkolnej Grze Bibliotecznej. Zasady gry w załączniku.

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zapraszamy do udziału w konkursach i innych imprezach. Poniżej załączmy harmonogram.

Konkurs fotograficzny dla kl. 4 -6

Ogłaszamy konkurs fotograficzny "Książka nas łączy" z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Godziny pracy biblioteki (segment A)

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 8.00 - 14.00
Środa: 8.00 - 14.00
Czwartek: 7.00 - 13.00
Piątek: 8.00 - 12.00

Pismo ręczne

Charakter pisma każdego człowieka jest niepowtarzalny, podobnie jak odcisk palca. Nie ma dwóch osób piszących identycznie. W miarę dorastania człowieka charakter jego pisma zmienia się, a wreszcie stabilizuje. Naukę zajmującą się charakterem pisma pod kątem tego, co mówi o charakterze piszącego, nazywamy GRAFOLOGIĄ.

Książki na łańcuchu

Książki można łatwo przenosić, więc często znikają z bibliotek. Aby temu zapobiec, w średniowiecznej bibliotece w Katedrze Hereford w Anglii książki przykuto łańcuchami do prętu biegnącego wzdłuż regału. Łańcuchy przymocowano z przodu do okładek, a zatem książki stoją grzbietami do wewnątrz.

Straszne księgi

W Egipcie w XXV w. p.n.e. powstawały tzw. KSIĘGI UMARŁYCH. Był to zwój zawierający zbiór zaklęć, modlitw i hymnów oraz mitów i fragmenty tekstów rytualnych. Teksty te miały zapewnić umarłemu szczęśliwe dotarcie do państwa umarłych i żywot wieczny.

Księgi średniowieczne

Jeśli przepisywany tekst nie dochodził do końca linii, puste miejsce wypełniano różnymi wzorami, wizerunkami zwierząt i ptaków. Artyści często musieli sami sporządzać farby z roślin czy sproszkowanych minerałów. Malarze używali także złota płatkowego, które przytwierdzali do powierzchni gumą arabską.