SPOTKANIE Z POLICJĄ I STRAŻAKAMI

W poniedziałek 04.12. klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z policją i strażakami. Spotkanie miało na celu zapoznanie z pracą policjanta i strażaka, umundurowaniem oraz wyposażeniem remizy strażackiej. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska czekający na nich radiowóz, wóz strażacki i sprzęt, którym na co dzień posługują się służby mundurowe. Dzieci zostały również uwrażliwione na potrzebę noszenia odblasków, szczególnie po zmroku.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyły liczne pytania skierowane do przedstawicieli policji i straży pożarnej. Po zajęciach praktycznych i pogadance wraz z wychowawcami serdecznie podziękowali za spotkanie i cenne wskazówki. Była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy pracy policjanta i strażaka oraz zachowania bezpieczeństwa na drodze.