LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO - GADY

12 grudnia 2017r uczniowie klas szóstych mieli możliwość uczestniczenia w ciekawej lekcji przyrody poświęconej gadom, a przeprowadzonej przez Agencję Impresaryjno-Artystyczną Klaps-Art z Krakowa. Spotkanie to miało na celu przybliżenie informacji dotyczących życia, hodowli oraz nawyków tej niezwykle ciekawej rodziny zwierząt. Przedstawiane wiadomości były wzbogacane o ciekawostki, które obrazowała prezentacja żywych okazów zwierząt. Uczniowie zobaczyli między innymi takie gatunki jak boa tęczowy, pyton tygrysi-albinos, wąż smugooki. Dużym atutem spotkania była możliwość bezpośredniego kontaktu z wężami, oczywiście pod czujnym okiem opiekuna zwierząt. Zajęcie te pozwoliły również na przełamywanie barier lękowych i obalenie mitu, że gady są obślizgłe.