BEZPŁATNE PRZEJAZDY UCZNIÓW

Wójt Gminy Ornontowice informuje pasażerów, iż począwszy od dnia 01.01.2018 r. przejazdy autobusami dla uczniów szkół podstawowych (którzy ukończyli 7 rok życia) oraz z gimnazjów (nie dłużej niż do końca roku szkolnego, w trakcie którego uczeń ukończył 16 rok życia) na terenie Gmin porozumienia międzygminnego oraz na terenie KZK GOP Katowice są bezpłatne.

Jest to efekt wypracowania wspólnych zasad biletu metropolitalnego. Odbywanie przedmiotowych podróży wymaga wyrobienia karty ŚKUP dla dzieci z zapisem elektronicznym ulgi (zakodowanie usługi na karcie). Szczegóły składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci znajdują się na stronie www.portal.kartaskup.pl. Gmina Ornontowice nie jest członkiem metropolii jednakże zaakceptowała nowe zasady wprowadzone w metropolii i tym samym uczniowie w wieku od 7-16 lat mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów. W I kwartale 2018 r. jest możliwość bezpłatnych przejazdów na podstawie legitymacji szkolnej.
W załączeniu podajemy adresy i godziny urzędowania punktów ŚKUP.

Sineo224-2118011514580.pdf322.87 KB