WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

Dnia 16 stycznia 2018 r. dzieci 5 i 6 - letnie z grup: „Sówki”, „Wiewiórki”, „Zajączki” i „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie obejrzały musical profilaktyczny pt. „Nowe szaty króla”. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

W styczniu w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Dzieci były przebrane w kolorowe stroje karnawałowe. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatora, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

W dniach 22-26 stycznia 2018 r. w sali ARTerii gościliśmy babcie i dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały gościom wspaniałe programy artystyczne. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca. Do życzeń dzieci dołączyły przygotowane przez siebie prezenty. Po części artystycznej, goście częstowali się ciastem, kawą i herbatą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dnia 26 stycznia 2018 r. w przedszkolu został zorganizowany konkurs wiedzy „Czy znacie te wiersze?” z udziałem dzieci 5 – letnich z grupy „Biedronki” oraz „Żabki”. Celem konkursu było utrwalenie znajomości wybranych utworów J. Brzechwy i J. Tuwima poprzez wykonywanie określonych zadań. Obie grupy zasłużyły na I miejsce. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wręczyła przedstawicielom grup dyplomy.