TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

Dnia 27 lutego br., na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, odbył się Szkolny Turniej klas IV chłopców w piłkę ręczną o Puchar Dyrektora Szkoły.

Wszystkie klasy IV stawiły się w komplecie. Niektóre drużyny męskie wsparły dziewczęta. Drużyny wykazały się dużą walecznością i sporymi umiejętnościami, jak na tak młodych zawodników. Zawody przebiegały w duchu fair play, a mecze sędziował arbiter Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Turniej otwarła wicedyrektor szkoły – pani Bożena Kubica. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu dzieci wszystkich klas IV mogły zagrać ze sobą mecze, poznać swoje umiejętności i zintegrować się. Po zaciętej, sportowej walce wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce i puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IVc
II miejsce – klasa IVd
III miejsce – klasa IVe
IV miejsce – klasa IVb
V miejsce – klasa IVa

Organizatorami turnieju byli nauczyciele WF – Elżbieta Lewicka i Karol Zuber przy wsparciu nauczyciela j. niemieckiego – p. Łukasza Wodarskiego.

Nauczyciele dziękują również Rodzicom, którzy licznie kibicowali swoim pociechom.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a kolejny turniej przewidziany jest na początku czerwca – tym razem adresowany do dziewcząt.