WARSZTATY EKOLOGICZNE W RAJCZY

Łapiąc ostatnie dni gorącego lata klasa VIb udała się na 3 dniową wycieczke górską w Beskid Żywiecki. Były to warsztaty ekologiczne w Rajczy Nickulinie. Poniżej fotorelacja z wycieczki wraz z opowieścią uczennicy Madzi Korandy:

W dniach 18 - 20 września bieżącego roku klasa szósta ,,b" pod opieką wychowawczyni Justyny Kowalskiej i pani Agnieszki Gorzawskiej wyjechała na wycieczkę do Rajczy Nickuliny. Program wycieczki rozszerzony był o warsztaty ekologiczne. Zdobyliśmy Wilczy Groń, Halę Rysiankę oraz Halę Lipowską. Podziwialiśmy piękne widoki. Korzystaliśmy z ostatnich dni lata oraz pięknej pogody, która nam towarzyszyła. Popołudniami i wieczorami uczniowie naszej klasy dzielili się na drużyny i grali w siatkówkę. Wieczorem 19 września odbyło się ognisko, na którym uczniowie mieli możliwość upieczenia kiełbasy, chleba lub pianek. Po jedzeniu nauczyciele zorganizowali konkurs polegający na wymyśleniu jak największej ilości piosenek o lub ze zwierzętami. Podczas ogniska nie zabrakło typowych dla tego rejonu góralskich piosenek. Uczniowie nauczyli się dbać o środowisko, segregować śmieci oraz wyrzucać je w miejsca do tego przeznaczone. Wielką atrakcją dla uczniów było zbierania różnych grzybów, oczywiście pod okiem przewodników górskich. Przed południem 20 września uczniowie musieli powoli żegnać się ze schroniskiem oraz zadbać o to by jego następni bywalcy zastali je czyste i zadbane. Po ostatnich zabawach na świeżym powietrzu wyjechaliśmy z Rajczy. Po drodze zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's, gdzie można było odpocząć od podróży i się posilić. Po południu wróciliśmy do Ornontowic, gdzie wszyscy się pożegnaliśmy. Tak zakończyła się tą aktywna wycieczka.