DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w tym roku 12 października i była szczególna przede wszystkim dla pierwszoklasistów, którzy podczas tego wydarzenia mieli być w zgodzie z tradycją pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice.

Na obchody tego święta zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz ksiądz proboszcz. Nie zabrakło też dyrekcji szkoły oraz obecnych członków grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, a także wspomnianych już pierwszoklasistów i ich rodziców.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymny państwowego akademię rozpoczęła przemową pani dyrektor szkoły Gizela Siedlaczek. Potem głos zabrał Wójt Gminy Ornontowice Kazimierz Adamczyk, który po krótkiej przemowie złożył na ręce pani dyrektor wiązankę kwiatów z okazji tego szczególnego święta. Następnie za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej dyrekcja i kilkoro nauczycieli zostało wyróżnionych Nagrodami Wójta i Dyrektora Szkoły. Symboliczna wiązanka kwiatów trafiła na ręce pani dyrektor również z rąk przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły, pani Agnieszki Wojtaś, wraz z życzeniami dla całego grona pedagogicznego.

Dalsza część poświęcona była najmłodszym uczestnikom uroczystości. Po krótkim zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorsko - wokalnych pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Potem pani dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania każdego dziecka na ucznia naszej szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne młodzieży z klas VII a i b oraz kółka wokalnego w wesołych scenkach z życia "szalonej klasy". Na koniec uczniowie złożyli życzenia z okazji zwyczajowego Dnia Nauczyciela swoim pedagogom oraz wszystkim tym, dzięki którym ich nauka w szkole przebiega sprawnie i w miłej atmosferze.

Zdjęcia wykonała Izabela Dobisz