ŻYWA LEKCJA HISTORII - BRACTWO KERIN

Lekcje żywej historii odbyły się we wtorek 18 grudnia. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV - VIII i III gim. Tematem lekcji było "Odzyskanie Niepodległości" - Historia odrodzenia naszego kraju, czyli o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map, po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. W czasie zajęć uczniowie „zajrzeli” do Konstytucji 3-ciego Maja, byli świadkami powstania Kościuszkowskiego, a także zobaczyli wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej.

Lekcję poprowadzili, z uwzględnieniem wymagań aktualnej podstawy programowej, przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN z miejscowości Subkowy na Pomorzu. Naczelnym założeniem zajęć była ich interaktywność - młodzi odbiorcy odgrywali w nich różnorakie role, dzięki czemu mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok.
oprac. Kornelia Osińska - Kurpas