27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

SZTAB XXVII FINAŁU WOŚP W ORNONTOWICACH INFORMUJE –
13 stycznia 2019 r. Orkiestra w Ornontowicach zagrała po raz czternasty!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej Polsce „grała” w tym roku pod hasłem: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Jej celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Szefem ornontowickiego Sztabu była pani Monika Orłowska Przybyła, która koordynowała działania wspólnie z dyrektor Gizelą Siedlaczek i panią Kornelią Osińską-Kurpas. Sztab usytuowany był w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i współpracował z Urzędem Gminy, Arterią – Centrum Kultury i Promocji, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia, Gminną Biblioteką Publiczną, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Policją.

W tym roku na terenie Ornontowic kwestowało łącznie 25 wolontariuszy, (w tym 21 uczniów klas trzecich gimnazjum oraz ósmoklasistów), których przygotowała i przeszkoliła p. Maria Zawierta-Tomala.
Zebrana przez Sztab kwota to: 29 727,26 zł. (wyższa od ubiegłorocznej o 5 547,07 zł. i najwyższa w historii ornontowickich zbiórek). Pochodzi ona z puszek kwestarskich oraz wpłat sponsorów.
Największe kwoty w puszkach kwestarskich zgromadzili: Klaudia Porwolik 1437,92 zł i Maksym Juranek 1030,00 zł. i Nikola Hylewska 1012,22 zł.
Duże brawa należą się młodzieży sprawnie prowadzącej sprzedaż ofiarowanych (w ilości 59) wartościowych przedmiotów tj. Małgorzacie Spyrze, Zuzanny Harazin, Pawłowi Szali, Krzysztofowi Krukowka oraz konferansjerom Natalii Grzywok i Oliwerowi Kuraszowi. Docenić należy także wkład pracy uczniów: Maksyma Juranka, Dominika Szolca i Damiana Gajdy, którzy zadbali o część techniczną i nagłośnienie Imprezy oraz fotografowi Izabeli Dobisz.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w niedzielę, ofiarnie i z radością zagrali razem z nami w Ornontowicach na rzecz potrzebujących dzieci. Podziękowanie znajdziecie w załączeniu.
Jesteście niesamowici!!!

Sztabu WOŚP