DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W bieżącym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 5 lutego, a hasło przewodnie kampanii brzmiące „Działajmy razem”, miało na celu uświadomienie wszystkim, iż wspólnie kreujemy rzeczywistość internetową. Dlatego warto zadbać o to, w jaki sposób komentujemy
i wypowiadamy się na forach, co udostępniamy, lajkujemy, jakich treści poszukujemy.

Z tej okazji 6 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym uczniowie klas 6, 7, 8 oraz gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z st. asp. Piotrem Chełmińskim z KWP w Katowicach, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem cyberprzestepczości. Zaznajomił uczniów z charakterem pracy swojego wydziału, uświadamiając jednocześnie w jaki sposób dzieci i młodzież stają się ofiarami, ale także sprawcami przestępstw w cyberprzestrzeni. Młodzież została poinformowana o konsekwencjach prawnych łamania prawa w sieci, o sposobach właściwego reagowania a także niebezpieczeństwach związanych z internetem. Pragniemy w tym miejscu podziękować Centrum Kultury i Promocji „Artearia” w Ornontowicach, które użyczyło szkole sali oraz zaplecza technicznego, by zorganizować spotkanie.

Klasy młodsze w ramach akcji zapoznały się z treściami profilaktycznymi zawartymi w filmie „Owce w sieci” a także uczestniczyły w zajęciach opartych na materiałach edukacyjnych „Rysia i Tolek na Cyberzachodzie”. Dzięki temu poznały zasady obowiązujące w internecie.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu akcjom, nasi uczniowie posiadają wystarczającą wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnej technologii informacyjnej, zaś Rodziców zapraszamy do zapoznania z materiałem profilaktycznym zamieszczonym na stronie szkoły.

Pamiętajmy, by w obszarze kultury internetowej i bezpieczeństwa w sieci DZIAŁAĆ RAZEM!!!