WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

W czwartek 21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Dzieci, aby powitać najpiękniejszą prę roku śpiewały piosenki oraz głośnym okrzykiem radości witały Wiosnę.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dnia 21.03.2019r. przedszkolaki z grup „Kotki”, „Skrzaty”, „Stokrotki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do kina. Dzieci obejrzały bajkę pod tytułem „Corgi, psiak królowej”. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Dnia 22.03.2019r. dzieci z grupy „Różyczki” uczestniczyły w kolejnym spotkaniu bibliotecznym w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci wysłuchały opowiadania „Czarna książka kolorów” czytanej przez panią bibliotekarkę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda świat osób niewidomych oraz wykonały sensoryczną planszę dla osób niewidomych i słabowidzących.

W dniach 26.03-01.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób wykonać mydło oraz własnoręcznie wykonały pachnące mydełka. Każde dziecko otrzymało dyplom mydlarza oraz swoje mydełko.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dnia 27.03.2019r. przedstawiciele z grupy "Biedronki" wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsze bajki polskie”. Konkurs organizowany był przez Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Gierałtowicach.

Dnia 01.04.2019r. dzieci z grup „Zajączki”, „Różyczki”, „Biedronki” oraz „Żabki” wybrały się na wycieczkę do Teatru Żelaznego w Katowicach na przedstawienie pt. „Pinokio”. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały spektakl.

Dnia 05.04.2019r. przedstawiciele z grup „Biedronki”, „Żabki”, „Zajączki”, „Różyczki” oraz „Skrzaty” uczestniczyli w konkursie „Śląska Piosenka Wesoła” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Paniówkach. Głównym założeniem konkursu było przybliżanie najmłodszym wychowankom gwary śląskiej i pielęgnowanie śląskich tradycji.