MŁODOŚĆ POBIEGŁA W KNUROWIE

31 maja 2019r. 20-osobowa reprezentacja uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięła udział w XXVIII Biegu Młodości z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem zawodów, które odbyły się w miejskim parku w Szczygłowicach był Amatorski Klub Biegacza oraz MOSiR Knurów. Wspaniała pogoda zachęcała do wspólnej rywalizacji. Na starcie zawodów stanęły dzieci od rocznika 2013 do rocznika 2003. Rywalizowano w kategoriach wiekowych i z podziałem na chłopców i dziewczynki (w sumie 20 kategorii zawodników).

Dzieci z Ornontowic bardzo dobrze poradziły sobie z uczniami innych szkół zajmując wysokie lokaty w biegu i otrzymując za swoje osiągnięcia statuetki.
Miejsca na podium zajęli w swoich kategoriach wiekowych:
I miejsce – Monika Adamczyk, Karolina Warzecha, Daniel Jańczy, Katarzyna Sobczyk, Mateusz Żylski
II miejsce – Justyna Machulik, Dawid Szwiec
III miejce – Paulina Grzegorczyk
Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli nauczyciele WF – Elżbieta Lewicka oraz Karol Zuber.
Zespół Szkolno - Przedszkolny serdecznie dziękuje Zakładowi Gospodarki Zasobami Gminy w Ornontowicach, który zorganizował przejazd uczniów na zawody.