NOC Z AKADEMIĄ PANA KLEKSA

W nocy z 7 na 8 czerwca Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, zmieniła się w Akademię Pana Ambrożego Kleksa. W bajkowych zajęciach udział wzięło dwadzieścioro uczniów z klas IV-VI, którzy zajęli najwyższe lokaty w przeprowadzonym w kwietniu konkursie weryfikującym wiedzę z zakresu znajomości utworu Jana Brzechwy. Uczniowie podzieleni byli na cztery pięcioosobowe drużyny, noszące nazwy bohaterów Akademii: Adasia Niezgódki, Golarza Filipa, Szpaka Mateusza i Doktora Paj-Chi-Wo.

„Noc z Akademią Pana Kleksa” była podzielona na dwa etapy. Podczas pierwszego z nich uczniowie wzięli udział w zaczarowanych lekcjach: kleksografii, kleksowuefie, kleksogeografii, zajęciach przędzenia liter oraz czytania baśni, podczas których członkowie Akademii mieli okazję spróbować swoich sił w układaniu słów z rozsypanek literowych, tworzeniu wyrazów z kolorowych kordonków, w leczeniu „chorych” nazw geograficznych, przeobrażaniu kleksów w przeróżne zwierzęta, czy łapaniu much na czas. Między lekcjami odbył się również konkurs kulinarny, w którym spośród wszystkich potraw przyniesionych przez uczniów wyłoniono te, które zwyciężyły w kategoriach: najsmaczniejsze, najbardziej pracochłonne, najbardziej pomysłowe i najestetyczniej wykonane danie w kuchni Ambrożego Kleksa. Uczniowie mogli również sprawdzić swoje siły w pracach plastyczno-technicznych podczas wykonywania miniatury budynku przy ul. Czekoladowej. Nie zabrakło także ćwiczeń sprawnościowych tj. gra z sensorem ruchu kinekt, dzięki któremu młodzi adepci szkoły Ambrożego mogli popływać pontonem po rwącej rzece, czy zawodów z wykorzystaniem taśm i gum do ćwiczeń siłowo-sprawnościowych. Atrakcji zatem było co niemiara.

Drugi etap „Nocy z Akademią Pana Kleksa” związany był z popularną prawie w każdym zakątku świata zabawą geocaching, której gorącym orędownikiem jest pan Paweł Bednarczyk. Wprawdzie członkowie Akademii nie byli wyposażenie w nadajniki GPS, ale mając na podorędziu latarki i głowę pełną pomysłów poszukiwali skarbów i rozwiązywali zagadki ukryte przez pana Bednarczyka na terenie obejścia wokół szkoły.

Zarówno podczas I jak i II etapu „Nocy z Akademią Pana Kleksa” uczniowie zbierali zwycięskie piegi, dzięki czemu na zakończenie wyłoniono zwycięzcę całej zabawy. Wyniki przedstawia się następująco:
I miejsce drużyna Golarza Filipa
II miejsce drużyna Doktora Paj-Ch-Wo
III miejsce drużyna Szpaka Mateusza
IV miejsce drużyna Adasia Niezgódki

Na zakończenie rozdano pamiątkowe dyplomy i wręczono drobne upominki. Zabawę przygotowali i o bezpieczeństwo uczniów w czasie nocki zatroszczyli się panie: Sabina Mendel, Justyna Podbielska-Smolorz, Agnieszka Paruzel, Joanna Tomczak, Agnieszka Bugla oraz pan Grzegorz Zuber.