WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - WIZYTY W BIBLIOTECE

W miesiącu październiku dzieci z przedszkola postanowiły rozpocząć swoją przygodę z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak się w niej zachowywać. Zobaczyły również jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się regał z książkami specjalnie przeznaczonymi dla przedszkolaków. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z ich ulubionymi bajeczkami. Przedszkolakom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w “domu książek”, lecz na pewno nie ostatnia.