WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ ŚNIEGU

Światowy Dzień Śniegu jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. Celem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska.

Dzięki iście zimowej aurze, w tym roku przedszkolaki z Ornontowic postanowiły przyłączyć się do świętowania. Na początku obejrzały filmik pt. “Co to jest śnieg?”, przeprowadziły śnieżne i lodowe eksperymenty, a następnie wraz z Paniami wybrały się na podwórko. Dzieciaki robiły orły na śniegu, lepiły bałwanki oraz jeździły na sankach. Radości nie było końca.