WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ PIZZY

9 lutego w grupie „Ośmiorniczki” i „Jeżyki” obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały pizzę z masy solnej oraz papieru. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie pizzy z masy solnej oraz przygotowanie składników na pizzę. W tym dniu dowiedzieliśmy się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.