WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - PRZEDSZKOLE BEZ BARIER

W kwietniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Przedszkole bez barier". Tematem zajęć była "Niepełnosprawność słuchowa- dzieci niesprawne słuchowo". W trakcie zajęć poruszono zagadnienia dotyczące wsparcia dziecka z niepełnosprawnością słuchową, czym jest aparat słuchowy, co to jest język migowy oraz implant ślimakowy.

Gościem spotkania była Pani Wioleta Malczyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego, ale również specjalista- surdopedagog. Pani Wiola wyjaśniła dzieciom z grupy Gwiazdki i Słoneczka problem niepełnosprawności słuchowej oraz pokazała kilka gestów z języka migowego. Po spotkaniu przedszkolaki miały za zadanie pokolorować znaczek osób niepełnosprawnych słuchowo oraz implant ślimakowy.
Dzieci bardzo serdecznie dziękują Pani Wioli za spotkanie.