WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ FLAGI

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia Przedszkolacy oglądali film o symbolach narodowych. Chętnie wykonywali prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Recytowali wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Również kodowaliśmy flagę Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.