WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ STRAŻAKA

W czwartek (06.05) realizując innowację "Młody ornontowiczanin poznaje zawody" dzieci z grupy Nutki i Sówki wyszły do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach. Wyjście dla dzieci było niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zachowania bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również udzielaniu ludziom pomocy podczas wypadków komunikacyjnych, powodzi, nawałnic i innych niebezpiecznych wydarzeń. Najciekawszym punktem wycieczki było oglądanie wozu strażackiego oraz możliwość ubrania kasku. Dzieci przekonały się również jak głośno jest w remizie strażackiej oraz obok niej kiedy zadziała syrena alarmowa oraz kiedy wyjeżdżają wozy strażackie na sygnale. Uśmiech na buzi każdego dziecka wywołał pokaz użycia węża z wodą.

Bardzo dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach.
Życzymy również dużo siły i wytrwałości oraz dobrego zdrowia.
Niech święty Florian ma Was w swojej opiece.