PAMIĘTAMY

82. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

W sobotę, 28 sierpnia, uporządkowaliśmy teren wokół Pomnika przy ulicy Kolejowej - wygrabiliśmy liście, wyczyściliśmy kostkę brukową. Umyliśmy tablicę i płytę Pomnika.
Prace porządkowe wykonał uczeń klasy 8b Patryk Kociuba przy pomocy Rodziców – Państwa Sylwii i Tomasza Kociuba.
Po wykonanych pracach Patryk – dla uczczenia pamięci o Ofiarach II wojny światowej - zapalił znicze i złożył kwiaty.

W tym roku mija 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.
1 września obchodzimy również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony 25 kwietnia 1997 roku przez Sejm RP jako święto obrońców Ojczyzny, upamiętniające poległych w obronie niepodległości Polski na polach bitewnych.

oprac. Kornelia Osińska - Kurpas

Zdjęcia Pomnika przy ul. Kolejowej w Ornontowicach