BIEG ERASMUSA

24 września 2021r, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w sportowej imprezie organizowanej przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności – V e-biegu Erasmusa.

Tego dnia, w całej Polsce, stanęły do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których celem było przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut. Hasło tegorocznej edycji to: Bijemy rekord Polski - podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.

Do rywalizacji stanęło 1128 sztafet. Sztafeta z naszej szkoły, pod nazwą: Młodzi i Silni przebiegła łącznie 12 km 210m. Tak znakomitą kondycją i sportowym zacięciem wykazali się uczniowie klasy 7d i 7b: Amelia Morawska, Emilia Kruszecka, Justyna Machulik oraz Jakub Gronostaj. Młodzi lekkoatleci walczyli o każdy metr na boisku Gwarek Ornontowice.

Opiekunem dzieci podczas biegu była nauczycielka WF – Elżbieta Lewicka. Medale za wysiłek oraz upominki wręczyła drużynie pani wicedyrektor Iwona Sznapka.

Zdjęcia z biegu