Święto Niepodległości

Pragnąc uczcić jutrzejsze Święto Niepodległości uczniowie klas 1-3 naszej szkoły spotkali się dzisiaj na uroczystym apelu przygotowanym przez ich koleżanki i kolegów z klas 3 a oraz 3 c pod czujnym okiem Pani Ewy Zdzieblik oraz Gabrieli Wyrobek.
Uczniowie w galowych strojach ozdobionych kotylionami w barwach narodowych, bardzo przejęci, przedstawili krótko naszą drogę do niepodległości oraz wyrecytowali wiele pięknych wierszy, jak „Kto Ty Jesteś”, czy „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie”.
Całość przeplatana była utworami o tematyce patriotycznej, których słowa nawiązywały do wydarzeń sprzed wielu lat, ale też zachęcały młodych słuchaczy do bycia Patriotą i dumnym Polakiem.
W tle występu można było śledzić prezentację multimedialną, która przedstawiała, m.in. nasze symbole narodowe, czy sławnych Polaków, którzy w ciężkich czasach zaborów rozsławiali imię Polski i głosili światu, że Polska jest w sercach i nie umarła.
Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy włączając się do kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”.
Obecna na apelu Pani Dyrektor Monika Orłowska-Przybyła życzyła wszystkim zebranym, aby ich serca przepełniała radość, że możemy żyć w wolnej Polsce i zachęciła, aby jutro równie godnie uczcić te niezwykle ważne wydarzenia z naszej historii.

Zdjęcia do artykułu