Osikowa Dolina w Koziegłowach

W środę 9 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili niezwykłe i zaczarowane miejsce - OSIKOWĄ DOLINĘ w Koziegłowach. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które oferuje to miejsce.

Pierwsza tak długa, wspólna podróż autokarem i wreszcie jesteśmy, a potem warsztaty, prelekcja, film edukacyjny, zakupy słowem - zaczarowany osikowy świat.

Osikowa Dolina urzekła nas wszystkich swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Już od pierwszych chwil poczuliśmy tą niesamowitą atmosferę. Dzięki uczestnictwu w warsztatach mieliśmy możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa z tego naturalnego surowca. Pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice wykonaliśmy osikowe jeże i kwiaty. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności artystycznych, kreatywnych i manualnych. Wróciliśmy z ogromnym pudłem pamiątek i wspomnień.

Zdjęcia do artykułu