"Misyjna gra ruchowa"

W dniu 15 listopada odbyła się "Misyjna gra ruchowa" dla uczniów klas drugich i trzecich, która swoją tematyką nawiązywała do „Tygodnia Misyjnego”, który trwał od 23 do 28 października. Termin został nieznacznie przesunięty z powodu choroby jednego z zapisanych uczestników. Gra rozegrana była w parku, przy bardzo dobrej pogodzie, jak na miesiąc listopad. Uczestnicy tworzyli trzyosobowe zespoły, które miały za zadanie wylosowanie numeru zadania, odnalezienie go w terenie, a następnie zdobywanie punktów za dobre odpowiedzi. Jak na tytuł przystało były też zadania typowo ruchowe, do których należały skoki zajęcze, czy pajacyki. Jednak największą trudność mogły sprawić młodym uczestnikom pytania typu: Co jest stolicą Zambii, jakie kolory ma różaniec misyjny, czy, na jakim drzewie rosną banany? Mimo wielu trudnych pytań wszystkim dopisywały humory, a zwyciężyli oczywiście najlepsi.

Oto wyniki:
I miejsce - klasa 3 a w składzie: Julia Bojda, Adam Chochowski, Igor Nieradzik,
II miejsce - klasa 2 b: Barbara Kamińska, Amelia Wojnar, Dawid Lechociński,
III miejsce - klasa 3 b: Helena Baran, Oliwia Lokwenc, Emilia Urban.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą zabawę, a zwycięzcom gratulujemy.
Wielkie podziękowania kierujemy również w stronę sponsorów pięknych nagród, czyli Rady Rodziców naszej szkoły oraz Koła Misyjnego Dorosłych naszej parafii.
Grę przygotowały i przeprowadziły panie: Anna Wawer-Owczarek oraz Gabriela Wyrobek.

Zdjęcia do artykułu