Przedszkole - Dzień Niepodległości

10 listopada br. dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice wprawiały się już w nastroje patriotyczne związane z mającym miejsce dzień później Dniem Niepodległości. Z tej okazji w wielu grupach już od tygodnia trwały przygotowalnia do tego wyjątkowego święta poprzez zajęcia związane z poznawaniem naszej ojczyzny, poznawaniem legend o naszym kraju, czy też wykonywanie tematycznych biało – czerwonych prac plastycznych. W czwartek nastąpiło więc podsumowanie kilkudniowych przygotowań i nadszedł czas na wspomnienie historycznego wydarzenia jakim było odzyskanie niepodległości przez Polskę. By uczcić ten szczególny dzień, dzieci wraz z wychowawcami wykonały piękne kotyliony, by wspólnie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewać uroczyście nasz hymn narodowy. Starsze grupy wybrały się również na spacer, by zobaczyć „ławeczkę niepodległości”, która znajduje się nieopodal naszej placówki. Był to dzień niezwykle doniosły i uroczysty, a przedszkolaki miały szansę poczuć prawdziwego ducha patriotyzmu.