Przedszkole -"Bajtel i Starka to super parka!"

W miesiącu październiku oraz listopadzie br. Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice wzięło udział w projekcie "Bajtel i Starka to super parka!", którego pomysłodawcą była Rada Rodziców Przedszkola. Inicjatywa odbyła się w ramach projektu “Ornontowice Nowych Idei 2.0” finansowanego z środków ARTerii i Ministerstwa Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Najstarsze grupy naszego przedszkola - "Jeżyki", "Misie", "Gwiazdki" wzięły udział w śląskim dniu w Arterii przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach. Dzieci poznały tradycje śląskie, zakosztowały domowych przetworów, wzięły udział w "szkubkach", próbowały swoich sił w robótkach ręcznych, poznały tajniki haftowania, przymierzały stroje śląskie. Razem piekliśmy również ciasteczka, które smakowały przepysznie! Panie z KGW w pięknych strojach regionalnych odwiedziły także nasze przedszkole. Pani Magda oraz Pani Jola przeczytały dzieciom z młodszych grup wiekowych bajkę w gwarze śląskiej. Następnie dzieci z grup 4 - latków wykonały prace plastyczne, w których pięknie przyozdobiły motywy z śląskich haftów. Na zakończenie projektu grupy 6-latków oraz 5-latków ozdabiały kubki specjalnie do tego przeznaczonymi markerami. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze wszystkich prowadzonych zajęć.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola, Centrum Kultury i Promocji Arteria oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za interesujące warsztaty, dzięki którym dzieci miały okazję poznać kulturę i tradycje śląskie.