Przedszkole - Bal karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi,
mali zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Na balu karnawałowym w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów i wielu innych kolorowych postaci. Sale przedszkolne zaś przybrały wystrój sal balowych, pełnych balonów, girland i kolorowych serpentyn. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Po męczących zabawach i tańcach dzieci odpoczywały przy stole kosztując ciast i ciasteczek przygotowanych na tę okazję. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.