Przedszkole - Dzień piegów

2 marca br. grupy przedszkolne 6-latków „Misie” oraz „Gwiazdki” świętowały nietypowy dzień – Dzień Piegów. Przedszkolaki wysłuchały przygotowanej na tę okazję prezentacji, z której dowiedziały się czym są piegi, skąd się biorą i jak wyglądają, a ponadto mogły zobaczyć jakie znane osoby posiadają piegi. Co więcej, okazało się, że niektóre zwierzęta i rośliny również mają swoje piegi! Dzieci wraz z wychowawcami rozmawiały w tym dniu także o tolerancji, zaznaczając przy tym, że nie jest ważne to jak wyglądamy, bo każdy z nas jest wyjątkowy. Żeby pokazać, że piegi nie są niczym złym, a wręcz przeciwnie - dodają nam uroku, każde z dzieci otrzymało kilka kolorowych kropek, które wylądowały na naszych buziach i sprawiły, że poczuliśmy się jak w „Akademii Pana Kleksa”. Podczas zajęć nie zabrakło oczywiście różnych „pieguskowych” zabaw i zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Na zakończenie dzieci pokolorowały jedną z najbardziej znanych „piegowatych” dziewczynek – Pippi Langstrumpf.