Przedszkole - "Muzyka i ruch przez cały rok"

W ramach comiesięcznych spotkań dot. innowacji pedagogicznej "Muzyka i ruch przez cały rok" grupy przedszkolne "Malinki" i "Jagódki" muzycznie przywitały wiosnę. Wszyscy razem wybraliśmy się na spacer przy utworze "Bavardo". Podczas jego słuchania dzieci odgadywały i naśladowały różne zwierzęta, które mogą spotkać podczas wiosennych spacerów w parku, lesie, czy na łące. W trakcie zabaw ruchowych przedszkolaki nabyły umiejętności współpracy w parach. Wykorzystana została Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, w której kształtowaliśmy kompetencje nawiązania kontaktu z partnerem w ramach relacji partner aktywny - partner bierny, czyli "prowadziliśmy ślepca", "ciągnęliśmy worek" oraz "rolowaliśmy dywan". Dzięki zajęciom dzieci nabyły nowych doświadczeń.