Doświadczenia klasy 1B

Co zrobić, aby zachęcić naszych uczniów do poszukiwań, aby zainspirować do przeprowadzenia doświadczeń, aby zainteresować, wzbudzić zachwyt i zdziwienie? My już wiemy! Dziś na zajęciach klasa 1 b wykonała ciecz nienewtonowską. Była to rewelacyjna zabawa, która pozwala poznać prawa fizyki rządzące światem ... i je łamać. Ciecz nienewtonowska zachowuje się jak ciało stałe, gdy dostarczamy jej energii. Kiedy wobec takiej cieczy użyjemy siły nacisku, a nasze ruchy będą szybkie i mocne - płyn będzie twardnieć, kruszyć się i przypominać substancję stałą. Natomiast kiedy obchodzimy się z cieczą delikatnie - rozpływa się. Podczas zajęć towarzyszy nam radość, zabawa i kreatywność. I była to podobno najlepsza lekcja na świecie.

Zdjęcia do artykułu