slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

NAUKA STACJONARNA W PRZEDSZKOLU

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W pozostałych szkołach i placówkach zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia w funkcjonowaniu do 25 kwietnia br.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie MEiN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zasady-funkcjonowania-szkol-i-pl...

DZIEŃ ZIEMI

symbol recyklinguZapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w obchodach Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Głównym celem tego dnia jest pogłębienie świadomości dotyczącej problemu ilości odpadów i śmieci wytwarzanych w naszych gospodarstwach domowych.

W ramach obchodów proponujemy następujące konkursy:

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - LEKCJE ZDALNE

Pomimo zawieszenia zajęć stacjonarnych w całej Polsce, Przedszkolaki z Przedszkola w Ornontowicach nie próżnują. Zadania przesyłane przez Panie nauczycielki są dzielnie wykonywane zarówno przez młodszych przedszkolaków, jak i przez tych starszych. Tematyka realizowana w poprzednim tygodniu: Zwierzęta na wsi oraz Wiosna.

KONKURS WIEDZY O CZŁOWIEKU

W dniu 31 marca br. odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Człowieku w formie testu online. Chętni uczniowie klas 7 i 8 odpowiadali na pytania dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka.

Najlepszą wiedzą dotyczącą anatomii i fizjologii człowieka wykazali się następujący uczniowie:

WYWIADÓWKI ONLINE

KWIECIEŃ 2021


Klasa
Data
Wychowawca
Sala
Godzina
IA
14.04.2021r.
p. Wyrobek Gabriela
-
1700
IB
14.04.2021r.
p. Wawer - Owczarek Anna
-
1700
IC
14.04.2021r.
p. Zdzieblik Ewa
-
1700

PRZEDŁUŻENIE NAUCZANIA ZDALNEGO

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Więcej informacji na stronie MEiN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkoly-i-placowki-nadal-pracuja-...

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - WIELKANOC ZDALNIE

Czas kiedy zostały zamknięte placówki oświatowe, to czas bardzo trudny- zarówno dla rodziców, dzieci jak i nauczycieli. Jednak nasze przedszkolaki dzielnie pracują wraz z rodzicami oraz Paniami podczas zajęć online. Poniżej przedstawiamy efekty pracy zdalnej związanej z tematyką Wielkanocy.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - SZUKANIE ZAJĄCZKA

Nasz szaraczek zając przykicał w Wielkanoc.
Długie uszka miał i koszyczek pełen jaj.

Przedszkolaki długo wyczekiwały nadejścia świąt Wielkanocnych. Z nieśmiałością wyglądały Zajączka Wielkanocnego. Ostatniego dnia nauki stacjonarnej, Panie ogłosiły, iż widziały zajączka na ogródku przedszkolnym. Przedszkolaki dzielnie podążyły tropem zajączka w poszukiwaniu niespodzianek. Wśród drzew i krzaków ukryte były czekoladowe jajeczka. Radości dzieci nie było końca. Niektórzy przeczesali cały ogródek przedszkolny, aby zobaczyć choć uszy zajęcze i móc osobiście podziękować zającowi. Jednak zając jak co roku był nieuchwytny. Więc w tym miejscu chcemy wszyscy bardzo podziękować za niespodzianki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer