Wykaz konkursów na świadectwach

W załączeniu wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym.

Warsztaty chemiczne w Pałacu Młodzieży w Katowicach

10 kwietnia br. niektórzy uczniowie klasy 8a i 7a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Pod opieką pani Agaty Szuba-Dyrcz i pani Agnieszki Bugla brali udział w warsztatach chemicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W laboratorium uczniowie zostali zapoznani z przepisami BHP obowiązującymi podczas wykonywania doświadczeń, otrzymali karty pracy, fartuchy, okulary i rękawiczki. Samodzielnie wykonywali doświadczenia zgodnie z instrukcjami zawartymi w kartach pracy, pisali obserwacje i wnioski. Uczniowie klasy poznali wiadomości z zakresu metali i niemetali i wykonali następujące doświadczenia:

• otrzymywanie wodoru,
  • „niewidzialny gaz”,
  • „srebrne litery”,
  • „gąbkowa cyna”,
  • reakcja glinu z chlorkiem miedzi (II),
  • stop Wooda,
  • „fotobłysk”.

Dzięki wizycie w laboratorium uczniowie mieli możliwość nauczenia się prawidłowego wykonywania prostych czynności laboratoryjnych, poznali sprzęt i odczynniki chemiczne.

Przedszkole - Biblioteczna Akademia Malucha

W miesiącu kwietniu br. nasze grupy przedszkolne Biedronki i Motylki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Ornontowicach w ramach "Bibliotecznej Akademii Malucha". Spotkanie nawiązywało do panującej pory roku, czyli wiosny. Pani Ola przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Koparka i kwiat". Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną kredą oraz kredkami pastelowymi. Na koniec na wszystkich czekała wyjątkowa niespodzianka - teatrzyk pt. "Groszki". Dla wszystkich był to mile spędzony czas.

Przedszkole - Dzień Czekolady

12 kwietnia br. w naszym przedszkolu grupy Jagódki, Malinki oraz Truskawki obchodziły baaardzo pyszny dzień - Dzień Czekolady!
Oprócz pysznej degustacji dzieci dowiedziały się, co tak naprawdę skrywa w sobie czekolada, skąd trafia do naszych sklepów, a także odbyły wirtualną podróż do Fabryki Czekolady Wedel. Przypomnieliśmy sobie także, że czekolada choć pyszna, nie jest do końca zdrowa dla naszego organizmu i lepiej nie przesadzać z ilością zjadanych tabliczek.
Po tych wszystkich ważnych informacjach, nadszedł czas na najbardziej oczekiwany moment tego dnia - smakowanie czekolady. Najpierw dzieci otrzymały do skosztowania gorzką czekoladę - najzdrowszą ze wszystkich, a później stworzyliśmy lawę czekoladową, którą dzieci jadły z dodatkiem zdrowych przysmaków - bananów i pomarańczy.
To był zdecydowanie smaczny dzień!

Przedszkole - Zajęcia muzyczne

W ramach innowacji pedagogicznej "Kim będę w przyszłości?", która w tym roku szkolnym organizowana jest w grupach przedszkolnych Jagódki, Malinki oraz Truskawki, nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Katarzyna Kotyczka - nauczycielka klas I-III oraz absolwentka Akademii Muzycznej, która przybliżyła dzieciom zawód muzyka. Pani Kasia zorganizowała dzieciom "wizytę w przedszkolnej filharmonii", przynosząc do sali wiolonczelę i grając różne utwory. Dzieci poznały budowę instrumentów smyczkowych, zobaczyły zapis nutowy poszczególnych utworów. Dowiedziały się też jak dbać o instrumenty oraz co zrobić, aby zostać w przyszłości zawodowym muzykiem.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za wizytę!

Zabawa w sklep

Nauka przez praktyczne działanie, czy przez zabawę to sposób na utrwalenie umiejętności matematycznych w klasie 2b. Jeszcze nigdy uczniowie tak chętnie i jednocześnie dokładnie nie dokonywali obliczeń pieniężnych, jak podczas zabawy w sklep. Zadaniem każdego ucznia było kupić najwięcej książek za kwotę 200 zł. W sklepie panował ruch i poruszenie, gdy obliczana była reszta.

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

10 kwietnia 2024r. odbyły się w naszym powiecie Finały Powiatowe Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Szkoły Podstawowe rywalizowały ze startu wspólnego na niełatwej, crossowej trasie w parku Planty w Mikołowie na dystansach: 800m dziewczęta i 1000m chłopcy.

Celująco spisały się nasze reprezentacje zajmując I miejsce w powiecie – dziewczęta (Nikola Pierzga, Maja Duran, Aleksandra Sekman, Karolina Bijak, Oliwia Szczęśniak, Zofia Kozyra, Iryna Kernychna) oraz II miejsce w powiecie – chłopcy (Mateusz Białas, Wojciech Bochniak, Jakub Niemiec, Bartosz Wolnik, Wiktor Miszczak, Bartosz Sodzawiczny, Paweł Filipiak).
Gratulujemy naszym zawodnikom!

Eko-roboty w eko-pracowni!

Pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a przed nami jeszcze lekcje? Na szczęście mamy na to sposób -lekcja w ekosferze. Jak widać po minach pracowania sprzyja kreatywnemu działaniu i dostarcza wiele radości. Z dzisiejszych zajęć pozostała mi głowie rozmowa uczniów: "Ty wiesz, jaką to daje mi satysfakcję? Chyba znalazłem nowe hobby..." Miód na nauczycielskie serce.

I LO w Mikołowie

Zaproszenie na dzień otwarty w I LO w Mikołowie

Szanowni Państwo,
12.04.2024 r. w godzinach 12:00-16:00 zapraszamy uczniów klas ósmych do udziału w dniu otwartym naszego liceum. Podczas dnia otwartego zaprezentujemy ofertę edukacyjną I LO, będzie też okazja do wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i uczniów.

Zdjęcie do artykułu