slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

KONKURS CHEMICZNY KLAS VII

Dnia 4 czerwca 2020 r. odbył się online Konkurs chemiczny dla uczniów klas VII.
Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Bartosz Sz.
II miejsce - Dominika K.
III miejsce - Wiktoria K.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wyniku.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - WAŻNE INFORMACJE

Ważne informacje dotyczące procedur i organizacji egzaminu ósmoklasisty!

ÓSMOKLASIŚCI - REKRUTACJA, EGZAMINY

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji oraz egzaminów.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Prosimy o zapoznanie się z informacjami w załączeniu:

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

KONKURS EKOLOGICZNY

Chętni uczniowie klas VIII w ramach podsumowania wiedzy o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, którą zdobywali na lekcjach biologii, aby sprawdzić swoje wiadomości w tym zakresie wzięli udział w szkolnym konkursie ekologicznym, który odbył się w dniu 27 maja.
Uczniowie rozwiązywali test, a najlepsze wyniki w tej dziedzinie uzyskali:
I miejsce - Katarzyna S. - kl. VIII c
II miejsce - Piotr H. – kl. VIII a
III miejsce – Małgorzata S. – kl. VIII c
Wyróżnienie - Daniel E. – kl. VIII a

KSIĄŻKA W PUDEŁKU - "W PUSTYNI I W PUSZCZY"

Z rzeczy znalezionych w domu lub własnoręcznie wykonanych uczniowie klas szóstych mieli za zadanie wykonać projekt "Książka w pudełku" jako podsumowanie pracy z lekturą. Spróbujcie odgadnąć, o jaką powieść chodzi.
Prace znajdują się w linku:

INFORMACJA WÓJTA GMINY ORNONTOWICE

Informuję, że po konsultacji z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, podjęto decyzję o wznowieniu od 1 czerwca:

• zajęć opiekuńczych w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej;
  • konsultacji dla klas IV – VIII szkoły podstawowej; zajęć rewalidacyjnych.

Odnośnie szczegółów w tym zakresie proszę się kontaktować bezpośrednio z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym (tel. 32 235 50 16).

W dalszym ciągu rekomendujemy w miarę możliwości o pozostawienie dzieci w domu.

Marcin Kotyczka
Wójt Gminy

INFORMACJA PRZEDSZKOLE

W związku z planowanym otwarciem przedszkola na dzień 1 czerwca 2020 r. prosimy zainteresowanych rodziców o zapoznanie się z niżej zamieszczonymi informacjami.

Ważne numery telefonów:

Organ prowadzący – Urząd Gminy Ornontowice (32)3306211

Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura Rybnik (32) 4223802

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tychach (32) 2276215; 512370717; 517497829

Szpital Wojewódzki w Tychach MEGREZ (32) 3255148; 887277811

W załączeniu procedury bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 na terenie przedszkola.

DZIEŃ SAMORZĄU TERYTORIALNEGO

obraz 30 lat wolnych wyborów
27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego.

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto, które upamiętnia wybory samorządowe 27 maja 1990 roku. To Święto uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku - na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu. W Uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej możemy przeczytać, że idea odbudowy w naszym kraju autentycznego samorządu, utworzenia niezależnych władz terytorialnych była możliwa dopiero po 1989 roku. W odrodzonej Polsce rozpoczął się wtedy proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli – wspólnotom terytorialnym.