Trzymaj Formę

XVII Powiatowy Konkurs Historyczny "Burzliwy wiek XIX"

W dn. 10 czerwca b.r. sześcioro naszych Uczniów wzięło udział w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym "Burzliwy wiek XIX", który organizowany był w II LO w Mikołowie. Konkurs miał charakter gry terenowej, w której uczestniczyły trzyosobowe grupy z 9 szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Łącznie wzięło udział 15 drużyn.

Miło nam poinformować, iż III miejsce zdobyły Magdalena Małek, Żaneta Gryboś oraz Aleksandra Kurzik. Druga drużyna w składzie Milena Adamus, Adam Wilim oraz Adam Bylica, dzielnie walczyła, lecz nie zdołała stanąć na podium.
Nowe doświadczenia przydadzą się naszym Uczniom w kolejnych latach, a wtedy będą nie do zatrzymania po najwyższe trofeum :)

Opiekunem Uczniów był p. Adam Szwedka.

Zdjęcia z konkursu historycznego

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu to wyjątkowe święto, w którym dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – Pan Wójt Marcin Kotyczka, który wraz z naszą Panią Dyrektor Moniką Orłowską - Przybyła powitali wszystkich przedszkolaków, rozpoczynając dzień pełen wrażeń. Następnie dzieci wzięły udział w różnorodnych ćwiczeniach sportowych. Na sali gimnastycznej zostały przygotowane stacje z zadaniami, które maluchy pokonywały z wielkim zaangażowaniem i radością. Kolejną atrakcją było malowanie grupowych banerów. Efekty były niesamowite – kolorowe, pełne fantazji i pomysłowości prace. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało balonik z podobizną Kubusia Puchatka.
Życzymy wszystkim dzieciom, aby każdy dzień był tak radosny i pełen wspaniałych przygód jak ten.

Zdjęcia z Dnia Dziecka w przedszkolu

Wybory na Przewodniczącego Szkoły!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Z radością informujemy, że w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły! To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło naszym uczniom poczuć się jak dorośli, biorąc udział w demokratycznym procesie wyborczym.

W wyborach startowało trzech wspaniałych kandydatów, a głosy oddane przez uczniów wyłoniły zwycięzców:

- Przewodniczącą szkoły została Alicja z klasy 7b
- Zastępcą przewodniczącego został Kamil z klasy 6a

Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowe święto, pełne miłości, wzruszeń i pięknych chwil. W naszym przedszkolu ten dzień obchodzony jest z wielką radością i zaangażowaniem zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Przedszkolaki przygotowały specjalne upominki i życzenia, aby wyrazić swoją wdzięczność i miłość dla najważniejszych osób w ich życiu – swoich mam.
Z okazji Dnia Matki życzymy dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń. Jesteście wspaniałe i niezastąpione. Kochamy Was!

Zdjęcia z Dnia Matki

Kubusiowi Przyjaciele Natury

XVI edycja „Kubusiowych Przyjaciół Natury”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Programem tym objęci zostali uczniowie klas I- III.

Edukacja z wojskiem

Co słychać w sali STEAMowej?

Podczas zajęć STEAM uczniowie intensywnie budują ruchome konstrukcje z klocków Lego. Uczą się także programowania tworząc na tabletach interaktywne historie i animacje w programie Scratch.

Zdjęcia z sali STEAM

UDZIAŁ UCZNIÓW W POWIATOWYCH TURNIEJACH PIŁKI NOŻNEJ

PODSUMOWANIE UDZIAŁU UCZNIÓW
W POWIATOWYCH TURNIEJACH PIŁKI NOŻNEJ

W kwietniu i maju uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w międzyszkolnych turniejach piłki nożnej.

Jako pierwsi, w ramach Igrzysk Dzieci, walczyli w eliminacjach uczniowie roczników młodszych.

W Łaziskach Górnych dziewczęta w składzie: Aleksandra S., Dorota B., Nikola P., Wiktoria B., Wiktoria D., Maja D., Daria D., Nikola D., Justyna G., Lena W., Maria J. zajęły III miejsce rywalizując ze szkołami z Łazisk i Gostyni.