slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11 slideshow 12 slideshow 13 slideshow 14 slideshow 15 slideshow 16 slideshow 17 slideshow 18 slideshow 19 slideshow 20

Trzymaj Formę


XVII Powiatowy Konkurs Historyczny "Burzliwy wiek XIX"

W dn. 10 czerwca b.r. sześcioro naszych Uczniów wzięło udział w XVII Powiatowym Konkursie Historycznym "Burzliwy wiek XIX", który organizowany był w II LO w Mikołowie. Konkurs miał charakter gry terenowej, w której uczestniczyły trzyosobowe grupy z 9 szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Łącznie wzięło udział 15 drużyn.

Miło nam poinformować, iż III miejsce zdobyły Magdalena Małek, Żaneta Gryboś oraz Aleksandra Kurzik. Druga drużyna w składzie Milena Adamus, Adam Wilim oraz Adam Bylica, dzielnie walczyła, lecz nie zdołała stanąć na podium.
Nowe doświadczenia przydadzą się naszym Uczniom w kolejnych latach, a wtedy będą nie do zatrzymania po najwyższe trofeum :)

Opiekunem Uczniów był p. Adam Szwedka.

Zdjęcia z konkursu historycznego

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu to wyjątkowe święto, w którym dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – Pan Wójt Marcin Kotyczka, który wraz z naszą Panią Dyrektor Moniką Orłowską - Przybyła powitali wszystkich przedszkolaków, rozpoczynając dzień pełen wrażeń. Następnie dzieci wzięły udział w różnorodnych ćwiczeniach sportowych. Na sali gimnastycznej zostały przygotowane stacje z zadaniami, które maluchy pokonywały z wielkim zaangażowaniem i radością. Kolejną atrakcją było malowanie grupowych banerów. Efekty były niesamowite – kolorowe, pełne fantazji i pomysłowości prace. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało balonik z podobizną Kubusia Puchatka.
Życzymy wszystkim dzieciom, aby każdy dzień był tak radosny i pełen wspaniałych przygód jak ten.

Zdjęcia z Dnia Dziecka w przedszkolu

Zdjęcia z Dnia Dziecka w przedszkolu

Zdjęcia z Dnia Dziecka w przedszkolu

Wybory na Przewodniczącego Szkoły!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Z radością informujemy, że w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły! To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło naszym uczniom poczuć się jak dorośli, biorąc udział w demokratycznym procesie wyborczym.

W wyborach startowało trzech wspaniałych kandydatów, a głosy oddane przez uczniów wyłoniły zwycięzców:

- Przewodniczącą szkoły została Alicja z klasy 7b
- Zastępcą przewodniczącego został Kamil z klasy 6a

Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowe święto, pełne miłości, wzruszeń i pięknych chwil. W naszym przedszkolu ten dzień obchodzony jest z wielką radością i zaangażowaniem zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Przedszkolaki przygotowały specjalne upominki i życzenia, aby wyrazić swoją wdzięczność i miłość dla najważniejszych osób w ich życiu – swoich mam.
Z okazji Dnia Matki życzymy dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń. Jesteście wspaniałe i niezastąpione. Kochamy Was!

Zdjęcia z Dnia Matki

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

XVI edycja „Kubusiowych Przyjaciół Natury”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Programem tym objęci zostali uczniowie klas I- III.

Edukacja z wojskiem

Co słychać w sali STEAMowej?

Podczas zajęć STEAM uczniowie intensywnie budują ruchome konstrukcje z klocków Lego. Uczą się także programowania tworząc na tabletach interaktywne historie i animacje w programie Scratch.

Zdjęcia z sali STEAM

UDZIAŁ UCZNIÓW W POWIATOWYCH TURNIEJACH PIŁKI NOŻNEJ

PODSUMOWANIE UDZIAŁU UCZNIÓW
W POWIATOWYCH TURNIEJACH PIŁKI NOŻNEJ

W kwietniu i maju uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w międzyszkolnych turniejach piłki nożnej.

Jako pierwsi, w ramach Igrzysk Dzieci, walczyli w eliminacjach uczniowie roczników młodszych.

W Łaziskach Górnych dziewczęta w składzie: Aleksandra S., Dorota B., Nikola P., Wiktoria B., Wiktoria D., Maja D., Daria D., Nikola D., Justyna G., Lena W., Maria J. zajęły III miejsce rywalizując ze szkołami z Łazisk i Gostyni.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer