slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

KONKURS O ZŁOTY TALON

Dnia 9.04.2018 odbył się konkurs „Jak dobrze znasz lekturę Charlie i Fabryka Czekolady?”. 79 uczniów zmagało się z bardzo trudnymi pytaniami dotyczącymi znajomości treści książki R. Dahla. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą m.in. na temat tego, czym żywiły się Umpa-Lumpy, gdy mieszkały w dżungli, do czego służył wodospad w fabryce, oraz jakiego koloru był frak, który nosił Willy Wonka. O udziale w nocce decydowały nie tylko znajomość lektury, ale również szybkość wypełnienia testu.

Szczęśliwie udało się wyłonić 20 zwycięzców, którzy otrzymają Złoty Talon, uprawniający ich do spędzenia nocy w szkole, która 11 maja zamieni się w Fabrykę Czekolady.

Konkurs przygotowały p. Agnieszka Bugla i p. Justyna Podbielska-Smolorz

DZIEŃ ZDROWIA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM

7 kwietnia przypadają obchody Światowego Dnia Zdrowia. Tegoroczne hasło przewodnie to „Zdrowie dla każdego”. W ramach działań profilaktycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice, w dniu 11 kwietnia, zorganizowano szereg przedsięwzięć, mających na celu pogłębić wiedzę uczniów na temat szeroko rozumianej profilaktyki prozdrowotnej.

WYWIADÓWKI

WYWIADÓWKI KWIECIEŃ 2018

Nauczyciel
IA
p. Wyrobek
10 (sp)
IB
p. Wawer-Owczarek
10 (sp)
IIA
p. Gabor
16 (sp)
IIIA
p. Kieler
15 (sp)

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - MOTYLKI

27.03 grupa "Motylki" obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru. Dzieci w tym dniu odwiedziły siedzibę Teatru Naumiony. Atrakcją było poznanie pracy aktora i zwiedzanie garderoby teatralnej. Przeprowadzona została rozgrzewka teatralna oraz krótkie etiudy. Pod koniec dzieci otrzymały odznakę aktora i maskę, którą same ozdobiły :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

04.04.2018r. W grupie "Motylki" odbył się Dzień marchewki. W tym dniu dzieci były ubrane na pomarańczowo. Atrakcją była fotobudka marchewkowa, zabawy przy muzyce "Urodziny marchewki", wspólnie z wychowawcą przygotowany sok z marchewki oraz degustacja. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

KONKURS PLASTYCZNY

W marcu wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pn. „Nadchodzi wiosna”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – VI.

Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie wiosenną tematyką oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach.

BEZPŁATNE TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na turnus rehabilitacyjny dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.

Dzieci z terenu województwa śląskiego w tym roku będą mogły się leczyć i odpoczywać w dwóch krusowskich ośrodkach:
- podopieczni z wadami i chorobami układu ruchu przebywać będą w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie od 24 czerwca do 14 lipca 2018 roku
- natomiast z chorobami układu oddechowego - w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju, w terminie od 28 czerwca do 18 lipca 2018 roku

Więcej informacji w załączeniu.

JĘZYK NIEMIECKI

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje
rodziców o możliwości zapisania dzieci na język mniejszości narodowej- język niemiecki w roku szkolnym 2018/2019.
Wnioski dostępne są w załączeniu, u wychowawcy grupy oraz do pobrania
w kancelarii zespołu w godzinach od 700 do 1500.

Rodzice, którzy chcą zrezygnować z nauczania języka mniejszości narodowej- język niemiecki również mogą złożyć stosowny wniosek po zakończonym roku szkolnym.

Język mniejszości narodowej- język niemiecki jest po zapisie przedmiotem obowiązkowym, który widnieje na świadectwie szkolnym, a ocena z tego przedmiotu wliczana jest do średniej.

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Dyrektor Zespołu zaprasza na spotkanie Rady Rodziców Przedszkola