slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

INFORMACJA PRZEDSZKOLE

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice
zaprasza wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do
Przedszkola im. Kubusia Puchatka na spotkanie, które odbędzie się
w dniu 03 września 2018r. o godzinie 1700
w sali gimnastycznej byłego gimnazjum.

PODRĘCZNIKI PRZEDSZKOLE

W załączeniu informacja o podręcznikach i ćwiczeniach potrzebnych do przedszkola na rok 2018/2019 - dla grup 3,4 i 5-letnich na pakietach musi być dopisek- zgodny z nową podstawą programową.

INFORMACJA

Poniżej w odnośnikach znajdują się informacje co należy zakupić dzieciom na rozpoczęcie nowego roku szkolnego:

Wyposażenie ucznia klasy pierwszej

Wyposażenie dziecka do przedszkola

Informacje te również można znaleźć w zakładkach odpowiednio:

O SZKOLE --> DOKUMENTACJA
O PRZEDSZKOLU --> DOKUMENTACJA

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach 19-20 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-V pt. „Bezpieczne wakacje”. Akcja miała na celu uświadomić uczniom, jakie niebezpieczeństwa mogą napotkać w czasie wakacji, nauczyć ich szybkiego reagowania na zagrożenia oraz promować zdrowy i aktywny wypoczynek. Uczestnicy oglądali filmy edukacyjne dotyczące właściwych zachowań podczas pobytu nad wodą i w górach, następnie rywalizowali między sobą w drużynach rozwiązując wakacyjne łamigłówki oraz przygotowując plakaty informacyjne.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018r. kończymy rok szkolny 2017/2018. W tym dniu zapraszamy klasy VII oraz II i III klasy gimnazjalne na uroczystą akademię, która odbędzie się o godzinie 815 w sali gimnastycznej na terenie byłego gimnazjum. Po akademii klasy VII i II gimnazjum będą mieć swoje spotkanie z wychowawcą w klasach, gdzie otrzymają świadectwa szkolne.

Również w tym dniu zapraszamy dzieci 6 letnie wraz z rodzicami na akademię, która odbędzie się o godzinie 1045 w sali gimnastycznej na terenie byłego gimnazjum.

Pozostali uczniowie klas od I do VI mają swoje spotkania z wychowawcami w klasach o godzinie 1030. Z wyjątkiem klasy Va, która będzie miała swoje spotkanie z wychowawcą o godzinie 1000.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

3 maja 2018r. przedszkolaki obchodziły "Dzień Flagi".

Dnia 21.05.2018r. grupy „Różyczki” oraz „Skrzaty” odwiedziły edukacyjne gospodarstwo ”Niezłe Ziółka” w Mikołowie – Mokrym, gdzie odbyły się warsztaty i zajęcia edukacyjne. Dzieci oglądały i karmiły różne zwierzęta z gospodarstwa. Dużą atrakcją było sadzenie własnej roślinki, którą dzieci zabrały do domu. Na koniec przedszkolaki zbadały materiały zielne w skali makro pod binokularami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

IV ŚLĄSKI PRZYSTANEK PAT

25 maja młodzież Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach po raz pierwszy wzięła udział w IV Śląskim Przystanku PaT organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Rudzie Ślaskiej. Miejscem realizacji Przystanku były obiekty Szkoły Podstawowej nr 30 i Gimnazjum nr 3 przy ulicy Chryzantem w Rudzie Śląskiej.

PROGRAM RZĄDOWY "DOBRY START"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
W załączeniu ulotki informacyjne.