slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ STRAŻAKA

W czwartek (06.05) realizując innowację "Młody ornontowiczanin poznaje zawody" dzieci z grupy Nutki i Sówki wyszły do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach. Wyjście dla dzieci było niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zachowania bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również udzielaniu ludziom pomocy podczas wypadków komunikacyjnych, powodzi, nawałnic i innych niebezpiecznych wydarzeń. Najciekawszym punktem wycieczki było oglądanie wozu strażackiego oraz możliwość ubrania kasku. Dzieci przekonały się również jak głośno jest w remizie strażackiej oraz obok niej kiedy zadziała syrena alarmowa oraz kiedy wyjeżdżają wozy strażackie na sygnale. Uśmiech na buzi każdego dziecka wywołał pokaz użycia węża z wodą.

Bardzo dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach.
Życzymy również dużo siły i wytrwałości oraz dobrego zdrowia.
Niech święty Florian ma Was w swojej opiece.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ FLAGI

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia Przedszkolacy oglądali film o symbolach narodowych. Chętnie wykonywali prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Recytowali wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Również kodowaliśmy flagę Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

SCHODY PIERWSZEJ POMOCY

Niedługo uczniowie wszystkich klas, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gminie Ornontowice czeka na nich nowa pomoc dydaktyczna w formie tzw. „Schodów Pierwszej Pomocy”.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - KODOWANIE

Dzieci z natury są ciekawe świata: chcą doświadczać, eksperymentować, działać.

Dla naszych przedszkolaków, kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia i rozwiązywanie problemów w kreatywny sposób. Dzięki kodowaniu właśnie uczą się nie tylko logicznego myślenia, ale również zadaniowego podejścia do problemów, pracy zespołowej, a przede wszystkim odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych. Przedstawiamy prace z wykorzystaniem kodowania zarówno w grupach starszych, jak i tych najmłodszych.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - ŚWIAT WIELKIEJ LITERATURY CZ.2

W ramach innowacji pedagogicznej "Mały człowiek w świecie wielkiej literatury" dzieci z grup Pszczółki i Słoneczka spotkały się online z panią Olą z Gminnej Biblioteki w Ornontowicach. Pani Ola przedstawiła dzieciom opowieść o Ornontowicach w formie teatrzyku Kamishibai. W ramach tejże innowacji Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu fotograficznego "Wiosna z książką w obiektywie".

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - ŚWIAT WIELKIEJ LITERATURY

W ramach innowacji pedagogicznej "Małe dziecko w świecie wielkiej literatury" dzieci z grupy Pszczółki i Słoneczka spotkały się z panem Grzegorzem, który przeczytał dzieciom bajeczkę związaną z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych. Dużą atrakcją dla dzieci były zawody zorganizowane przez pana Grzegorza zakończone wręczeniem medali za zdobycie pierwszego miejsca przez wszystkie dzieci.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - PRZEDSZKOLE BEZ BARIER

W kwietniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Przedszkole bez barier". Tematem zajęć była "Niepełnosprawność słuchowa- dzieci niesprawne słuchowo". W trakcie zajęć poruszono zagadnienia dotyczące wsparcia dziecka z niepełnosprawnością słuchową, czym jest aparat słuchowy, co to jest język migowy oraz implant ślimakowy.

Gościem spotkania była Pani Wioleta Malczyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego, ale również specjalista- surdopedagog. Pani Wiola wyjaśniła dzieciom z grupy Gwiazdki i Słoneczka problem niepełnosprawności słuchowej oraz pokazała kilka gestów z języka migowego. Po spotkaniu przedszkolaki miały za zadanie pokolorować znaczek osób niepełnosprawnych słuchowo oraz implant ślimakowy.
Dzieci bardzo serdecznie dziękują Pani Wioli za spotkanie.

WYTYCZNE MEIN, MZ I GIS

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi (w załączeniu) MEiN, MZ i GIS dla klas 1 - 3, związanymi z powrotem dzieci do nauki stacjonarnej.

KONKURS POWIATOWY

Niezmiernie miło nam poinformować, że Uczennica naszej szkoły Aleksandra Spyra zajęła 2 miejsce w Powiatowym Konkursie "Z biologią i chemią za Pan Brat" - część biologiczna, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie i objętym honorowym patronatem Starosty Mikołowskiego.