slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

Zbieramy Talenciaki

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów". Talenciaki będą wydawane w sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Zebrane Talenciaki można przekazać szkole w formie fizycznej, wrzucając do oznakowanego pudełka lub aktywować na stronie https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500012957 - szczegóły w załączeniu lub https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469.

Plakat akcji - Szkoły pełne talentów

Pierwszy Dzień Jesieni

W dniu 23 września br. powitaliśmy w naszym przedszkolu kalendarzową jesień. Oprócz pięknych dekoracji w salach i na korytarzach, do przedszkola przybyła również prawdziwa Pani Jesień, która przygotowała tor sensoryczny oraz jesienną fotobudkę, a także wręczyła każdemu przedszkolakowi jesienny listek.
Dzieci poznały charakterystyczne cechy tej pory roku, obserwując dekoracje oraz zgromadzone w kącikach przyrodniczych materiały: kasztany, żołędzie, kukurdze czy dynie.

REGULAMINY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

REGULAMINY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH w województwie śląskim w roku szkolnym 2022/2023

Teatr Iluzji Bańki Mydlanej

27 września br. do naszego przedszkola zawitał mobilny Teatr Iluzji Bańki Mydlanej. W tym dniu bańki mydlane odegrały dla nas główną rolę. Pokaz był multisensorycznym widowiskiem aktywnym, w którym przedszkolaki wzięły aktywny udział. Podziwialiśmy klasyczne bańki, bańki dymne oraz ogniowe. Nie obyło się również bez gigantycznych baniek, węży oraz tuneli z nich wykonanych. Dzieci mogły same spróbować stworzenia własnych baniek.

Dzień Przedszkolaka

20 września to jedno z najważniejszych świąt w każdym przedszkolu – Dzień Przedszkolaka. W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami świętowały z tej okazji już od samego rana. Na miłe rozpoczęcie dnia wybraliśmy się wszyscy wspólnie do Centrum Kultury i Promocji ARTeria w Gminie Ornontowice, by tam wziąć udział w seansie filmowym. Mieliśmy przyjemność zobaczyć na dużym ekranie naszego ulubionego misia i patrona naszego przedszkola – Kubusia Puchatka wraz z przyjaciółmi.

Wycieczka do Radia Piekary

28 września br. dzieci z grup przedszkolnych "Sówki", "Jeżyki" wybrały się na wycieczkę do Radia Piekary. Przedszkolaki przyjrzały się z bliska pracy dziennikarzy i zobaczyły, jak wygląda profesjonalne studio radiowe. Następnie udaliśmy się do kina na bajkę pt. "Tedi i szmaragdowa tablica". Dla dzieci był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Do przedszkola wróciliśmy z uśmiechami na twarzy.

Bezpłatna komunikacja gminna

Bezpłatna komunikacja gminna na terenie Gminy Ornontowice
(zmiana rozkładu jazdy od 03.10.2022 r.)

Wójt Gminy Ornontowice informuje, iż rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji gminnej zostaje zmieniony od dnia 03.10.2022 r. kurs 2 i 5 (BUS nr 1) oraz kurs 5 i 7 (BUS nr 2). Nowy rozkład jazdy w załączeniu.

Spotkanie z Hektorem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zorganizowano spotkania z Policjantem, który odwiedził pierwszoklasistów wraz ze swoim przyjacielem Hektorem.

Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się Hektor - pies policjant, który poprzez kiwnięcia głową odpowiadał na zadawane pytania. Uczniowie klas pierwszych czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania była wspólna sesja fotograficzna, podczas której uczniowie mogli wreszcie przytulić się do Hektora.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

#Superkoderzy

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Pierwsza grupa uczniów klas VI rozpoczęła swoja przygodę realizując ścieżkę "Cyfrowi DJe"pod okiem pani Bożeny Kubicy. Na zajęciach wykorzystystywane są zakupione z grantu zestawy MakeyMakey oraz słuchawki i owoce.
#SuperKoderzy #FundacjaOrange #CyfrowiDJ