slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

#CMI, Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W nowym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną edycje dwóch projektów Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Wnioski zostały przygotowane przez panią Bożenę Kubica i pana Pawła Bednarczyka.

Nieważne, czy wiesz, co to algorytm, czy nie. Dowiesz się tego i o wiele więcej na BEZPŁATNYCH zajęciach programistycznych.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Wyprawka dla dzieci przedszkolnych:

1. Ubrania na zmianę: majteczki, skarpetki, koszulka, rajstopki.
    Zapasowe ubranka wieszamy w szatni, najlepiej w torbie płóciennej.
  2. Kapcie - spód zapobiegający poślizgowi, możliwie jak najłatwiejsze do zakładania.
  3. Piżamka dla dzieci 3-letenich - najlepiej znana wcześniej dziecku, nie "prosto ze sklepu"
  4. Kubek, szczoteczka do zębów
  5. Pasta do zębów
  6. Chusteczki higieniczne - 100 szt ( opakowanie 1 X w miesiącu)
  7. Chusteczki pielęgnacyjne ( nawilżane) - 1 X w miesiącu)
  8. Segregator na 2 dziurki
  9. Kredki ołówkowe
  10. Temperówka

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.
Wyprawkę, skompletowaną prosimy przynieść pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.

PRZEDSZKOLE - WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2021/2022

Informujemy, że w Nowym Roku szkolnym 2021/2022 dzieci przedszkolne będą kontynuować naukę na podręcznikach z Wydawnictwa Podręcznikarnia.

W poszczególnych grupach wiekowych dzieci będą pracowały na pakietach :

• 3 – latki - pakiet „Zabawy z porami roku” - dzieci bez podręczników
  • 4 – latki - pakiet „Czterolatek - Trefliki”
  • 5 – latki - pakiet „Pięciolatek – Razem poznajemy świat”
  • 6 – latki - pakiet „Sześciolatek - Razem uczymy się”

Książki można zamawiać samodzielnie, drogą internetową lub przez konsultanta oświatowego wydawnictwa Podręcznikarnia - p. Hannę Chrószcz ( nr telefonu : 609 677 631).

WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W załączeniu wyprawka dla uczniów klasy pierwszej.

PRZEDSZKOLE - PODRĘCZNIKI Z RELIGII 5-6 LATKI

Wykaz podręczników z religii dla 5 i 6 latków na rok szkolny 2021/2022.

Podręcznik dla 5-latka
"Spotkania dzieci Bożych"
Redakcja: D.Kurpiński, J. Snopek
Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Podręcznik dla 6-latka
„Tak! Jezus mnie kocha”
Redakcja: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondra
Wydawnictwo JEDNOŚĆ

PROFILAKTYKA 40+

Od 01 lipca 2021 r. ruszyła kampania dotycząca bezpłatnych badań profilaktycznych "Profilaktyka 40 PLUS". Program skierowany jest do Polaków, którzy w roku przeprowadzania badań ukończą lub ukończyli 40 lat, nie korzystali wcześniej z programu Profilaktyka 40 PLUS. Plakat informacyjny w załączeniu.

DOBRY START OD ZUS

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

JĘZYK MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ DLA KLAS 1

Zapisy na język mniejszości narodowej - język niemiecki dla uczniów klas I na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że od 01.04.2021 r. trwają zapisy na język mniejszości narodowej - język niemiecki dla dzieci 6- letnich, które od 01.09.2021 r. będą uczęszczać do klasy pierwszej.
Wnioski należy składać do skrzynki w segmencie A Zespołu (portiernia).
Zapisani uczniowie będą objęci dodatkowymi zajęciami języka mniejszości w wymiarze 3 godzin tygodniowo.

WAŻNA INFORMACJA

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, a także w trosce
o bezpieczeństwo dzieci przypominamy o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego w okolicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice.
Prosimy o niezastawianie bram wjazdowych do placówki i niezatrzymywanie się samochodami na ulicy i chodniku w obrębie sygnalizacji świetlnej
oraz na wjeździe w ulicę Jasną.

Przypominamy również o zakazie wjazdu i parkowania na terenie Zespołu.
Informujemy, że w przypadku niedostosowania się do zasad obowiązujących na drodze
będą wyciągane od rodziców konsekwencje prawne i finansowe.