slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11 slideshow 12 slideshow 13 slideshow 14 slideshow 15 slideshow 16 slideshow 17 slideshow 18 slideshow 19 slideshow 20

Rekrutacja do szkoły

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice
informuje, że rekrutacja do szkoły podstawowej
trwa od 1 marca 2024 r. do 15 marca 2024r.

Na stronie www.ornontowice.edu.pl umieszczono deklarację dotyczącą zapisania dziecka do szkoły podstawowej.
Rodzice dzieci 6 – letnich otrzymają deklarację od wychowawcy grupy.
Wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez obojga rodziców/opiekunów prawnych. Prosimy o dokładne zapoznanie się z terminami rekrutacji.

XXIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczennica naszej szkoły Magdalena Małek z klasy 7b zajęła III miejsce w etapie rejonowym XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Gratulujemy sukcesu!

Przedszkole - Dzień Dżungli i Zwierząt Egzotycznych

W przedszkolu, gdzie każdy dzień to nowa przygoda, Dzień Dżungli i Zwierząt Egzotycznych to wyjątkowe wydarzenie, które przenosi maluchy w egzotyczny świat tropikalnych lasów. Tak też się stało w grupie "Tygryski". Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat dzikiej przyrody, odkrywać tajemnice egzotycznych zwierząt i cieszyć się kreatywnymi zabawami, eksperymentami inspirowanymi dżunglowym życiem. Był to wyjątkowy dzień, budujący więź między dziećmi a przyrodą, inspirujący do dalszych odkryć.

Przedszkole - "Pocahontas"

Przedszkolaki z grup Nutki, Ośmiorniczki, Rybki, Truskawki, Malinki i Jagódki wybrały się do CKE w Czerwionce - Leszczynach na spektakl teatralny pt. "Pocahontas" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Bajkowa adaptacja historii spotkania indiańskiej księżniczki i marynarza bardzo zainteresowała dzieci. Wszyscy z zapartym tchem oglądali przygody Pocahontas i Johna Smitha. Ciekawe kostiumy i piękna dekoracja działały na wyobraźnię, przez co wydawało się, jakbyśmy wszyscy przenieśli się w czasie. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Przedszkole - Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego br. grupy przedszkolne "Rybki" i "Ośmiorniczki" obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki wykonały kilka dinozaurowych zadań. Dzieci miały okazję policzyć dinozaury, ułożyć sylabowe puzzle, a także dopasować do każdego dinozaura odpowiednie jajko. Grupa "Ośmiorniczki" wspólnie z nauczycielem wykonała doświadczenie z wybuchem wulkanu, który mógł być powodem wyginięcia dinozaurów. Natomiast dzieci z grupy "Rybki" pobawiły się w paleontologów i odkopywały elementy szkieletu dinozaura. Wszystkie przedszkolaki z chęcią oglądały i wykonywały powierzone im zadania.

Przedszkole - przedstawienie teatralne

W dniu 28 lutego br. grupy przedszkolne Tygryski, Smerfy, Biedronki, Motylki i Sówki wybrały się do Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach ARTeria na przedstawienie teatralne pt. "O Utopcu, który nie lubił śniegu". Za sprawą "Lufciku na Korbkę" - kolektywu teatralnego, opierającego swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – dzieci zobaczyły żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima. Wszyscy z ciekawością śledziliśmy losy Utopca, który nie cierpi zimy i każdy, nawet najmniejszy płatek śniegu, zamienia w kropelkę wody.
Przedstawienia teatralne było magiczną podróżą w świat wyobraźni i emocji.

Przedszkole - wizyta w piekarni

Grupy przedszkolne "Biedronki" i "Motylki" postanowiły odwiedzić miejscową piekarnię. Dzięki uprzejmości Pani Ireny i Pani Danuty dzieci mogły poznać bliżej zawód piekarza. Na początku przedszkolaki zwiedziły piekarnię. Następnie pod czujnym okiem piekarza, dzieci poznały proces wyrabiania ciasta, formowania bułek i pieczenia chleba. Nie odbyło się bez degustacji pieczywa i ciasteczek. Dla wszystkich było to prawdziwe doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć proces powstawania pieczywa oraz docenić pracę piekarza.

Przedszkole - warsztaty ceramiczne

Grupy przedszkolne "Biedronki" i "Motylki" uczestniczyły w warsztatach ceramicznych, które poprowadziła Pani Wioletta Rolnik. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w pracy ceramicznej. Dotykając gliny, modelując ją i używając specjalnych narzędzi, maluchy poznały podstawowe techniki rzeźbiarskie.
Serdecznie dziękujemy Pani Wioli za poprowadzenie warsztatów.

3 miejsce w Powiatowym Turnieju

28 lutego wybrani uczniowie klas szóstych, reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Turnieju w Mini Piłce Koszykowej Chłopców w Mikołowie, gdzie zajęli III miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom gry uczestników turnieju był na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplom dla szkoły.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer