slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

WAŻNA INFORMACJA KLASY OD 4 DO 8

W załączeniu Zarządzenie Dyrektora z dnia 19.10.2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych dla klas od 4 do 8 w okresie od 20.10. do 23.10.2020 r.

WAŻNA INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 16 października br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym stwierdzono przypadek SARS – COV – 2 u kolejnych pracowników pedagogicznych, którzy obecnie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma również dwoje dzieci ( jedno w wieku szkolnym, a drugie przedszkolnym).

W związku z powyższym decyzją koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach do spraw „Covid w szkole” z zajęć stacjonarnych wyłączona zostaje grupa przedszkolna „Jeżyki”. Dzieci, które 12 października br. były obecne w przedszkolu wraz z osobami, zamieszkującymi w jednym gospodarstwie domowym przebywać będą na kwarantannie do 22.10.2020r. O szczegółach poinformuje rodziców wychowawca grupy.

Pozostali uczniowie i grupy przedszkolne nadal pracują stacjonarnie.

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną w naszej placówce Dyrektor Zespołu zwrócił się do Organu Prowadzącego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach z wnioskiem o zgodę na tymczasowe nauczanie zdalne dla klas 4 – 8. O decyzji będziemy informować niezwłocznie.

Dyrektor Zespołu rekomenduje również, aby wszystkie dzieci z objawami przeziębienia pozostały w domu. Pod rozwagę pozostawiam również decyzję Rodziców o posyłaniu dzieci do szkoły.

Dla wszystkich uczniów i grup przedszkolnych, przebywających na kwarantannie prowadzone jest nauczanie zdalne.

WAŻNA INFORMACJA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szanowni Państwo,
z powodu stwierdzenia pozytywnego wyniku na Covid - 19 u jednego z nauczycieli oraz uwzględniając decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tychach, za pośrednictwem dziennika Librus, została Państwu przekazana informacja, którzy uczniowie i osoby zamieszkujące z nimi w jednym gospodarstwie domowym, objęci zostali kwarantanną.
W razie pytań proszę o kontakt z Dyrekcją Szkoły

WAŻNA INFORMACJA SZKOŁA PODSTAWOWA

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 15 października br. w szkole podstawowej stwierdzono przypadek SARS – COV – 2 u jednego z nauczycieli, który obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W związku z powyższym uruchomiono procedury, dotyczące funkcjonowania szkoły w czasie epidemii i czekamy na decyzję koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach do spraw „Covid w szkole”. O kolejnych decyzjach niezwłocznie powiadomimy.

WAŻNA INFORMACJA PRZEDSZKOLE

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ornontowicach pragnie poinformować, iż Decyzją koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tychach Przedszkole im. Kubusia Puchatka nadal funkcjonuje w trybie stacjonarnym.

WAŻNA INFORMACJA PRZEDSZKOLE

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 14 października br. w placówce odnotowano przypadek SARS – COV – 2 u jednego z rodziców dziecka uczęszczającego do grupy „Słoneczka” (segment A). Dziecko było obecne do dnia dzisiejszego w przedszkolu.

W związku z powyższym uruchomiono procedury, dotyczące funkcjonowania przedszkola w czasie epidemii i czekamy na decyzję koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach do spraw „Covid w szkole”.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny oraz przedszkola. Dlatego też, dnia 30 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia. Nie brakowało również słodkiego poczęstunku oraz uśmiechów od chłopców dla dziewczynek.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ MORZA

24 września dzieci z grup “Misie” oraz “Ośmiorniczki” świętowały Dzień Morza. Tego dnia wśród dzieci dominował kolor morski. Szum fal i śpiew mew towarzyszył im w trakcie zajęć podczas, których dzieci uczyły się jak łowić ryby, szukały muszelek w piasku oraz oglądały bajkę “Zamek na dnie morza”. Nie zabrakło morskich opowieści oraz sztormu na morzu.