slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

Logo Europejskich Funduszy Społecznych

Realizacja projektu „Poprawa efektywności kształcenia ogólnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gminie Ornontowice”.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS

Miło nam poinformować, iż kolejni zdolni uczniowie zostali laureatami konkursu. Tym razem Maksymilian Spyra z klasy 2c oraz Kacper Lubański z klasy 3d wygrali główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Instytut Goethego “Niemiecki jak malowany”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu “Frühes Deutsch”.
Główną nagrodą w konkursie jest weekend w Warszawie z osobą towarzyszącą oraz aparat fotograficzny, który pozwoli uczniom zachować wspomnienia z wycieczki na dłużej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SZCZEPIENIA DLA UCZNIÓW

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Więcej na stronie:

TYDZIEŃ MATEMATYKI OD 14 DO 18 CZERWCA

Po raz kolejny organizujemy w naszej szkole Tydzień Matematyki. Celem inicjatywy jest potwierdzenie znanej wszystkim maksymy, że MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ NAUK. Tym razem uczniowie klas 4 – 8 będą mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez zespół nauczycieli matematyki. W czasie trwania Tygodnia Matematyki odbędą się lekcje plenerowe, podczas których wszyscy będą mogli wykazać się w praktyce wiedzą zdobytą podczas lekcji. Uczniowie w danych kategoriach wiekowych powalczą także o tytuł „Szkolnego Super Matematyka” W czasie lekcji będziemy wykonywać ciekawe figury przestrzenne oraz rozwiązywać krzyżówki, rebusy matematyczne i zagadki logiczne. Dla miłośników Sudoku odbędzie się konkurs o tytuł Mistrza Sudoku. Szczegóły u nauczycieli matematyki. Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia w konkursach !

MNARODOWY SPIS POWRZECHNY

W załączeniu materiał informacyjny NSP 2021

MIĘDZYNARODOWY KONKURS - KANGUR 2021

Logo konkursu

Wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” 2021

28.04.2021r. w naszej szkole odbył się stacjonarnie konkurs matematyczny „Kangur”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich, trzecich czwartych, piątych szóstych, siódmych
i ósmych. Uczniowie klas byli przydzieleni do poszczególnych kategorii wiekowych.

Konkurs zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tak było również w tym roku. Pomimo obostrzeń sanitarnych, uczniowie zjawili się w szkole.

Miło nam poinformować, że w konkursie nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia:
Spyra Maksymilian klasa 2c
Malczyk Łukasz klasa 3c
Dydo Wojciech klasa 6a.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia

Opiekunowie:
Anna Profaska
Barbara Czyż
Gabriela Smorz
Sandra Szwiec
Katarzyna Kotyczka

ŚLĄSKI OGRÓD BOTANICZNY

W poniedziałek 7 czerwca uczniowie klasy 7b odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. W ramach Programu Przyrodnicze Spotkania Śląskiego Ogrodu Botanicznego wzięli udział w zajęciach terenowych i warsztatach edukacyjnych. Celem zajęć było stworzenie uczniom okazji do przebywania blisko przyrody oraz zainteresowanie jej przejawami, zjawiskami i mieszkańcami. Po spacerze edukacyjnym połączonym z zabawami integracyjnymi, uczniowie poznali bank nasion, a następnie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z olejarstwa. Każdy uczestnik warsztatów wykonał swój olej ziołowy i w specjalnej buteleczce mógł zabrać go do domu. Na zakończenie wyjazdu odbyło się ognisko. Uczniowie wykorzystali piękną pogodę do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też muzyki i prób tańca.

WYBORY

W dniu dzisiejszym 10.06.2021. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Szkoły. W wyborach udział wzięło 7 kandydatów z klas 6 i 7. Po zapoznaniu się z prezentacjami kandydatów, uczniowie i nauczyciele oddali swój głos na wybranego kandydata. Po podliczeniu głosów przez komisję przedstawiamy wyniki. Przewodniczącym Szkoły został Dawid Trześniowski z klasy 7 d, jego zastępcą została Aurelia Dobosz z klasy 6a, a protokolantem Natalia Magdziorz z 7b. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach.
opiekunowie SU