slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

Przedszkole - Andrzejki, Magik, "Mam Talent"

Dnia 30 listopada br. w naszym przedszkolu odbył się konkurs pt. „Mam Talent”. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty w następujących kategoriach: piosenka, taniec, „godka" po śląsku, gra na instrumentach, scenka teatralna, pokaz sportowy, recytacja. Wszystkie występujące grupy 4,5 i 6 latków przedstawiły swój talent na bardzo wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę wielkie zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do konkursu wszyscy otrzymali I miejsce! Nie obyło się bez wręczenia dyplomów oraz nagród. Dodatkowo nasz wielki dzień talentów urozmaicił występ gościa specjalnego - Iluzjonisty Konrada. Publiczność świetnie się bawiła, z zachwytem oglądała prezentowane sztuczki i nagradzała każdy pokaz gromkimi brawami. W tym dniu obchodziliśmy również „Andrzejki" - przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw oraz poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe.

Przedszkole - konkurs "Lalka teatralna"

W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice odbył się konkurs plastyczno - techniczny pt. "Lalka teatralna". Wzięły w nim udział dzieci z grup wiekowych 5 i 6 - latków. Przedmiotem konkursu było wykonanie kukiełki osadzonej na kiju. Konkurs rozbudził zainteresowanie teatrem wśród dzieci oraz zachęcił uczestników do aktywnego oraz twórczego spędzania czasu wolnego. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wystawę pięknych lalek teatralnych możemy podziwiać w naszym przedszkolu.

Przedszkole - konkurs "Ach śpij kochanie"

W miesiącu listopadzie br. w grupach przedszkolnych „Motylki”, „Biedronki”, „Ośmiorniczki”, „Nutki” i „Sówki” został ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „Ach śpij kochanie”. Zadaniem rodziców było wykonanie zdjęcia śpiącego dziecka i przyniesienie go do przedszkola. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych zdjęć przedszkolaków. Niektóre dzieci podczas snu robiły słodkie minki, inne zasypiały w ciekawych miejscach lub przybierały nietypowe pozycje. Wszystkie dzieci wyglądały, jak prawdziwe aniołki. Wyeksponowane zdjęcia można było podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu. Inauguracja konkursu odbyła się 25 listopada br. Wszystkie dzieci, które zostały tak pięknie uchwycone na zdjęciach przez swoich rodziców, otrzymały dyplomy oraz upominki. Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się do konkursu.

LIST MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list (w załączeniu) dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

Przedszkole - wycieczka do "Bajki Pana Kleksa"

W dniu 25 listopada br. grupy przedszkolne: „Jeżyki", „Misie", „Gwiazdki" wyruszyły na wycieczkę do „Bajki Pana Kleksa" znajdującej się w Katowicach. Przedszkolaki miały do wykonania pełną tajemnic misję - musiały pomóc Panu Kleksowi w odnalezieniu ukrytych przedmiotów. Dzieci wykazały się zręcznością, sprytem, wyobraźnią i odwagą. Dzień ten był dla przedszkolaków pełen wrażeń a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

PRZEDSZKOLE - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku przedszkolaki poznały historię swoich pluszowych przyjaciół, oglądały o nich bajki oraz prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Dzieci bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie" oraz brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, które można podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu. Dzień ten pełen był uśmiechu, radości oraz świetnej zabawy.