slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

KONKURS WIEDZY O KAROLU MIARCE

21 lutego odbył się szkolny konkurs wiedzy o naszym patronie Karolu Miarce. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości naszego patrona.
W kategorii klas IV-VI zwycięzcą został uczeń klasy IVa Rudra Locke, natomiast w kategorii klas VII-VIII uczennica klasy VIIb Magdalena Korandy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu oraz zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Organizatorzy Hanna Potyka i Kornelia Osińska-Kurpas

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 19 lutego 2020 roku trzy uczennice naszej szkoły Paula Kotyczka z VIII b, Klaudia Zajusz z VIII b oraz Klaudia Ulbrich z VII b wzięły udział w IV Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Orzeszu - Jaśkowicach. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki w j. angielskim i j. francuskim. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Nasza uczennica Klaudia Zajusz zajęła III miejsce. Gratulujemy.

Zdjęcia z WalentynekZdjęcia z WalentynekZdjęcia z Walentynek

POWIATOWE ZAWODY W MINI KOSZYKÓWCE

W ramach sportowej rywalizacji uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Zawodach w Mini Koszykówce Chłopców w Mikołowie. Brało w nich udział 6 najlepszych szkół z całego powiatu. Reprezentacja naszej szkoły po wygraniu fazy grupowej i półfinału zagrała w finale, gdzie po emocjonującym meczu wygrali z gospodarzami turnieju 11-9. Zwyciężając te zawody nasi chłopcy będą reprezentować powiat mikołowski w zawodach na szczeblu rejonowym GRATULACJE

Zdjęcia z WalentynekZdjęcia z WalentynekZdjęcia z Walentynek

PILATES Z PIŁKAMI

Na lekcji WF dziewczęta klas 7 pracowały z piłkami gimnastycznymi. Pilates z takim sprzętem to sama przyjemność, a przy tym wiele korzyści zdrowotnych. Piłki pomagają w prawidłowym wykonaniu wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych, rozciągających, rehabilitacyjnych. Trening z nimi skutecznie angażuje mięśnie głębokie oraz rozwija zmysł równowagi. Uczennice bardzo lubią takie zajęcia. Dziękujemy Fundacji JSW!!!

WALENTYNKI

14 luty upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni. Jak, co roku Samorząd Uczniowski zadbał o pocztę Walentynkową. Przez cały tydzień uczniowie wrzucali do skrzynki swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób sympatię. Następnie poczta została rozdana wszystkim adresatom. Było przy tym wiele emocji i radosnych okrzyków. Z okazji Walentynek odbyły się także ciekawe zajęcia z kodowania.

75. ROCZNICA TRAGEDII GÓRNOŚLĄKSIEJ

W tym roku obchodzimy 75. Rocznicę Tragedii Górnośląskiej. W Ornontowicach uroczystości poświęcone tej Rocznicy miały miejsce 9 lutego.
Nasza szkoła również włączyła się w działania upamiętniające wydarzenia ze stycznia 1945 roku.
6 lutego nasi uczniowie zwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

W dniu 12 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i przy wsparciu finansowym Rady Rodziców została zorganizowana dyskoteka walentynkowa. Tego popołudnia i wieczoru na dużej sali gimnastycznej zaroiło się do uczniów ubranych na czerwono, bowiem prawie wszyscy z uczestników pamiętali, żeby mieć na sobie dowolną część garderoby właśnie w kolorze przypisanym walentynkom.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - KLASY I - IV

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach 1 - 4 przeprowadzone zostały przez pedagoga i psychologa szkolnego zajęcia warsztatowe dla uczniów, których celem było zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa dostępu dzieci do zasobów internetowych. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie już od 2004r.