slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU!

Jeśli chciałbyś dołączyć do dawców szpiku – w listopadzie w Powiecie Mikołowskim, w tym w Gminie Ornontowice, będzie do tego idealna okazja, gdyż dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w dniach od 2 do 18 listopada zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

W Powiecie Mikołowskim co najmniej dwóch chłopców, u których zdiagnozowano nowotwór układu krwiotwórczego, czeka na przeszczep szpiku i właśnie dla nich dedykowana jest wspomniana akcja. Jednym z nim jest 11-letni Szymon z Ornontowic, u którego w lipcu został zdiagnozowany zespół mielodysplastyczny. Drugim chłopcem jest 5-letni Olaf z Mikołowa, który od marca walczy z ostrą białaczką szpikową.

Możesz pomóc Szymonowi i Olafowi – być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem któregoś z nich. Dlatego zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i bądź dla siebie i innych bohaterem.

Przedszkole - „Muzyka i ruch przez cały rok"

W ramach innowacji pedagogicznej „Muzyka i ruch przez cały rok” realizowanej w grupie dzieci 3-letnich przedszkolaki z grup "Malinki" i "Jagódki" ponownie spotkały się na sali rehabilitacyjnej. Drugie zajęcia opierały się na kształtowaniu świadomości własnego ciała. Dzieci doskonaliły umiejętność wskazywania i nazywania części ciała oraz szybkiej reakcji na sygnał dźwiękowy. Ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała to zabawy zachęcające do m.in. poruszania, napinania i rozluźniania konkretnych części ciała. Prowadzą do uzyskania kontroli nad ruchami, równowagą oraz ukształtowania tożsamości.

Przedszkole - Konkurs "Cuda z liścia"

24 listopada br. zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. „Cuda z liścia” realizowanego w grupach dzieci 6-letnich „Misie” oraz „Gwiazdki”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie samodzielnie lub przy pomocy rodziców przygotować dowolną kompozycję z jesiennych liści oraz innych darów jesieni. Spłynęło do nas mnóstwo prac, a każda ze stworzonych przez naszych przedszkolaków kompozycji była wyjątkowa i niepowtarzalna. Wyłonienie trzech najlepszych prac było nie lada wyzwaniem – każdy z uczestników wykazał się bowiem niesamowitą kreatywnością i wyobraźnią. Po długich namysłach wyłoniono trzy najpiękniejsze prace, a miejsca na podium zajęli następująco:
I miejsce: Berenika Nowrot z grupy „Misie”
II miejsce: Bartosz Kamiński z grupy „Gwiazdki”
III miejsce: Aurelia Lepich z grupy „Gwiazdki”
Laureaci konkursu zostali obdarowani dyplomem oraz nagrodą wręczonymi przez panią wicedyrektor Iwonę Sznapkę. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie oraz drobny upominek w ramach podziękowania za udział w konkursie.
Wszystkim gratulujemy i czekamy na kolejne konkursy!

Przedszkole - Dzień Myszki Miki

Myszka Miki to bajkowa postać znana na całym świecie. Lubią ją nie tylko dzieci, ale również dorośli. Swoje urodziny obchodzi 18 listopada. Dlatego też grupy przedszkolne "Sówki" i "Jeżyki" postanowiły świętować razem z Myszką Miki. Na początek każdy przedszkolak założył opaskę z podobizną naszego bohatera oraz zapoznał się z historią jego powstania. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki na tablicy interaktywnej, poznały przyjaciół Myszki Miki oraz zatańczyły wspólny taniec. Potem przyszedł czas na wykonanie pracy plastycznej. Na koniec dzieci z zaciekawieniem obejrzały film o przygodach Myszki Miki oraz jego przyjaciół. Przedszkolakom spodobał się ten wyjątkowy dzień z bajkową postacią.

Przedszkole - zajęcia sportowe

Dziecko w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba poszukiwania ruchu. Niezbędnym czynnikiem stymulującym rozwój jego organizmu jest zapewnienie właściwej dawki aktywności ruchowej. Grupy przedszkolne "Jeżyki" i "Sówki" zaprosiły gościa - Pana Grzegorza Zuber na poprowadzenie zajęć sportowych. Nie obyło się bez przysiadów, podskoków, ćwiczeń z woreczkiem gimnastycznym, kroków dostawnych oraz wielu innych zabaw i ćwiczeń. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wykonywały wszystkie ćwiczenia. Panu Grzegorzowi dziękujemy za mile spędzony aktywnie dzień.

Przedszkole - odwiedziny Urzędu Pocztowego

Grupa przedszkolna "Sówki" wybrała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Ornontowicach, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma on w życiu codziennym. Dzieci poznały także różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się wielu nowych, ciekawych rzeczy.

Przedszkole - Biblioteczna Akademia Malucha

Grupy przedszkolne "Sówki", "Rybki", "Ośmiorniczki" w miesiącu listopadzie br. wzięły udział w pierwszym spotkaniu z cyklu pt. "Biblioteczna Akademia Malucha", której celem jest popularyzacja książki dziecięcej. Przedszkolaki poznały drogę do biblioteki, dowiedziały się, co można z niej wypożyczyć, zostały oprowadzone po jej zakamarkach. Wszyscy z ciekawością wysłuchali historii Kici Koci oraz poznali różne rodzaje książek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Przedszkole - "jesienny liść"

W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego "Kreatywne prace plastyczne" w miesiącu listopadzie grupy przedszkolne "Malinki" i "Jagódki" wykonały piękne prace plastyczne pt. "Jesienny liść", gdzie główną rolę odegrały kolorowe liście.

Przedszkole - Filharmonia Śląska

22 listopada 2022 r. przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i "Misie" udały się do „Arterii"- Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, którą odwiedzili muzycy Filharmonii Śląskiej. Dzieci miały okazję zapoznać się z instrumentem zwanym „waltornia” oraz wysłuchać utworów granych na tym instrumencie. Był to bardzo interesujący muzyczny dzień.