slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PODSUMOWANIE 28. FINAŁU WOŚP
W SZTABIE MIESZCZĄCYM SIĘ
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W GMINIE ORNONTOWICE

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Ornontowicach został zorganizowany już 15 raz.
Na terenie Ornontowic w dniu Finału kwestowało 20 uczniów.
O 1500 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęła się Impreza towarzysząca 28. Finałowi WOŚP. Można było zobaczyć występy artystyczne, skorzystać z oferty „Kącika Malucha” oraz przejażdżki sportowym samochodem marki Porsche, pośpiewać Karaoke. Otwarty był bufet, działała loteria. W przerwach między występami artystycznymi przeprowadzona została sprzedaż przedmiotów wartościowych.
Imprezę Finałową zakończyło tradycyjnie o godzinie 2000 „Światełko do nieba” na boisku GKS Gwarek.
Łączna kwota zebrana podczas 28. Finału WOŚP przez Sztab w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice wynosi: 33 300, 25 zł.

Wszystkim, którzy w niedzielę 12 stycznia 2020r. w Ornontowicach grali razem z nami na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej - dziękujemy!
Bez WAS nie dalibyśmy rady!

W imieniu Sztabu
Kornelia Osińska-Kurpas

BEZPIECZNE FERIE

W czasie wolnym od nauki dzieci bardzo często dysponują dużą ilością czasu wolnego. Jeżeli pogoda pozwoli to wachlarz zabaw znacznie powiększa się o te, które są wielką atrakcją na świeżym powietrzu, śniegu lub lodzie. W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole odbył się happening ,,Bezpieczne ferie 2020”.

WIZYTA FUNDACJI JSW W PRZEDSZKOLU

20 grudnia do naszego przedszkola przybyli goście z Fundacji JSW. Dzieci z grupy Skrzaty i Różyczki przygotowały przedstawienie teatralne pt.: Uroki Pani Zimy. Dzieci otrzymały prezenty, za które bardzo dziękują.

WIGILIA I JASEłKA W PRZEDSZKOLU

18 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Pani katechetka opowiadała o świątecznych tradycjach, a dzieci z grupy Stokrotki oraz ze Szkoły Podstawowej uświetniły ten czas swoimi występami. Dzieci w swoich salach składały sobie życzenia i dzieliły się opłatkiem. Następnie, przy akompaniamencie kolęd zasiadły przy udekorowanych stolikach i zajadały słodkie pierniczki. Wszystko to z pewną dawką niecierpliwości, ponieważ pod choinką czekały prezenty.

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zachęcamy Wszystkich do wspólnego Grania!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć.

JASEŁKA

Jak co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, aby na nowo przypomnieć sobie i przeżyć przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej. W piątek 20.12.2019 roku dzieci z klasy II C oraz dwie starsze koleżanki z klasy VI Ania i Julia wystawiły Jasełka przygotowane przez Panią Katarzynę Kotyczka, Państwa Agnieszkę i Piotra Gorzawskich. Jasełka nie miały typowo tradycyjnego charakteru. Oprócz Maryji, Józefa, aniołów i pasterzy, w tym roku wystąpiły również postacie bajkowe.

BIEG 9 GÓRNIKÓW

Uczniowie klas VI, VII i VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczestniczyli w Biegu 9 Górników w Katowicach, przy Kopalni Wujek.
Wydarzenie miało wymiar nie tylko sportowy, ale również symboliczny. Uczestniczyło w nim ponad 700 uczniów z 73 szkół województwa śląskiego, którzy wystartowali w koszulkach z wizerunkami Górników zabitych w trakcie pacyfikacji Kopalni Wujek.
Uczniowie z Ornontowic wybrali, jako patrona, Bogusława Kopczaka.

GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA

Godziny pracy przedszkola w przerwie świątecznej

23.12.2019r. poniedziałek 600 – 1700
24.12.2019r. wtorek 600 – 1300