slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11 slideshow 12 slideshow 13 slideshow 14 slideshow 15 slideshow 16 slideshow 17 slideshow 18 slideshow 19 slideshow 20

„Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”

27 września uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się do Areny w Gliwicach na spektakl pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądali lodową opowieść. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Dzieci zachwyciła piękna, ruchoma scenografia, rozbudowane dekoracje i wspaniałe bajkowe kostiumy bohaterów. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana muzyka. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przedszkole -Dzień Przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, więc nasze kochane przedszkolaki także świętowały bardzo uroczyście swój „Dzień Przedszkolaka”, który przypada 20 września. Nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Ten dzień ma nawet swój hymn pt. „Dzień przedszkolaka”, który rozbrzmiewał radośnie od rana w salach. Dzieci brały udział w zabawach ruchowo-muzycznych, takich jak: rzut piłeczką do kosza, slalom między krążkami, bieg z przeszkodami oraz zabawy z chustą animacyjną. Grupy starsze bawiły się w sali rehabilitacyjnej na piżamowej dyskotece w rytm znanych przebojów muzycznych. W nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu dzieci otrzymały medale.
Tego dnia radość gościła na twarzy każdego przedszkolaka, a uśmiechom nie było końca.

Poznaj Polskę - wycieczka klas 2

Wycieczka 21 września klasy 2 a i 2 d wyruszyły na wycieczkę dofinansowaną z programu Poznaj Polskę. Program wycieczki obejmował wizytę w Chlebowej Chacie w Górkach Małych oraz w Muzeum Ognia w Żorach. W trakcie programu ,,Od ziarenka do bochenka” dzieci podjęły próby młócenia cepami, mieliły zboża na żarnach i osiewały mąkę, oddzielały śmietanę od mleka, ubijały masło i formowały je w ćwiartki. W piwnicach Chlebowej Chaty każde dziecko wypiekało i zjadało ze swojskim masełkiem, miodem i smalcem z ziołami własnoręcznie wykonany podpłomyk. Dzieci miały okazję spróbować również świeżej maślanki oraz twarogu. W stodole obok Chlebowej Chaty był czas na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sprawiła naszym uczniom wiele radości. Na zakończenie dzieci zjadły pysze kiełbaski z ogniska. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili jeszcze Muzeum Ognia w Żorach. Na uwagę zasługuje nietypowa bryła budynku z elewacją mieniącą się w słońcu niczym płomienie ognia. Inspiracją do powstania muzeum były tragiczne wydarzenia z 1702 r., kiedy to szalejący pożar strawił znaczną część Żor. W środku budynku jest równie ciekawie. Ekspozycja tego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego „Śladami ognia”, nakręconego przez nominowanego do Oscara Andrzeja Celińskiego. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy takie atrakcje jak: prehistoryczna jaskinia czy ognista szafa grająca. Dzieci przeszły przez ścianę ognia, spróbowały rozpalić wirtualny ogień za pomocą krzesiwa i promieni słonecznych, nauczyły się gasić pożar, a nawet stały się na chwilę dyspozytorem straży pożarnej. Cały czas mogły korzystać z różnych aplikacji multimedialnych i przeprowadzać interesujące doświadczenia. Podczas wizyty w muzeum uczniowie uczestniczyli również w warsztatach rękodzieła "Żorek", podczas których samodzielnie dekorowały magnesy na lodówkę z postacią „Żorka”.

Przedszkole - odwiedziny biblioteki

Dnia 15 września br. grupa przedszkolna "Biedronki" odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Ornontowicach. Przedszkolaków przywitała Pani Ola, która oprowadziła nas po bibliotece opowiadając o różnych książkach. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Najwyższa na świecie wieża z książek". Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - moja wieża z książek.

Przedszkole - Spotkanie z Hektorem

Bezpieczeństwo naszych przedszkolaków to jedno z priorytetowych aspektów. Wraz z ropoczęciem roku szkolnego dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola i z powrotem, a wszystko to dzięki wyjątkowym gościom. Odwiedził nas Pan Policjant razem ze swoim pomocnikiem Hektorem. Dzieci dowiedziały się, na jakich światłach należy przechodzić przez jezdnię, a jeżeli świateł nie ma, to jakie czynności trzeba wykonać, aby bezpiecznie przejść na drugą stronę. W nagrodę za dobre odpowiedzi, wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia z Hektorem.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie. Przekazane treści na pewno zostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Przedszkole - Dzień Kropki

15 września br. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice obchodziliśmy "Dzień Kropki", którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.
Tego dnia stroje przedszkolaków, jak i ich Pań wypełnione były kolorowymi kropkami. Na początku zobaczyliśmy filmik edukacyjny, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Opowiadanie to uświadomiło przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Kropki gościły w zabawach ruchowych, muzycznych, jak i matematycznych. Dzieci stworzyły także kreatywne prace plastyczne oraz mogły wykonać zdjęcia w "kropkowej" fotobudce. Był to bardzo kolorowy i radosny dzień w naszym przedszkolu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli czynny udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z ideą tego dnia, a następnie wykonali drzewko talentów, prezentując na kropkach swoje zdolności. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne oparte na motywie kropki.

Zdjęcie do artykułu

"Wellbeing Designers" - Krajowa Odznaka Jakości

Inicjatywę tę zrealizowali uczniowie klasy IIA, którzy pracowali wspólnie z zaangażowanymi nauczycielami, panią Bożeną Kubica oraz panią Katarzyną Radziejewską.

Projekt "Wellbeing Designers" był nie tylko wyjątkowy, ale także niezwykle wartościowy z punktu widzenia rozwoju uczniów oraz promowania wartości związanych z dobrym samopoczuciem i zdrowym stylem życia. Dzięki współpracy międzynarodowej, uczniowie mieli okazję poznać różne kultury i perspektywy, co wzbogaciło ich zrozumienie świata i umiejętność współpracy.

SPOTKANIA Z RODZICAMI


Harmonogram spotkań z rodzicami
12.09 i 13.09.2023 r.


klasy VI i VII - spotkanie informacyjne

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 13 września 2023 r., o godzinie 16.30 przed spotkaniem Rodziców z Wychowawcami klas, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Zdrowia przedstawią Państwu możliwość bezpłatnych szczepień dzieci w ramach powszechnego programu populacyjnego przeciw HPV skierowanego do dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. W roku 2023 ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w 2010 i 2011 r.
Miejsce - sala gimnastyczna segment B.


Klasa
Data
Wychowawca
Sala
Godzina
1A
12.09.2023r.
p. Zdzieblik Ewa
9
1600
1B
12.09.2023r.
p. Gabor Maria
2
1600
1C
12.09.2023r.
p. Bartosik Justyna
14
1600
1D
12.09.2023r.
p. Kasprowska Bożena
10
1600

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer