slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

REKRUTACJA PRZEDSZKOLE 2021/2022

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że rekrutacja do Przedszkola im. Kubusia Puchatka na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się w terminie od 01 do 12 lutego 2021 r..

Prosimy zapoznać się z zarządzeniem Wójta Gminy Ornontowice nr 0050.0379.2021 z dnia 25 stycznia 2021r.

Wszystkie załączniki znajdziecie Państwo również w zakładce PRZEDSZKOLE -> DOKUMENTACJA -> WNIOSKI DO POBRANIA

Wypełnione dokumenty należy składać do skrzynki znajdującej się przy portierni lub mailowo na adres rekrutacja@ornontowice.edu.pl

LICYTACJE - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zachęcamy Wszystkich do licytacji naszych orkiestrowych gadżetów, które zostały wystawione przez nasz sztab na aukcjach internetowych (licytacje WOŚP – Allegro) - link poniżej.

LINK DO LICYTACJI NASZEGO SZTABU

PLANY LEKCJI DLA KLAS

W załączeniu plany lekcji dla poszczególnych klas:

29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z napisem Wygramy!

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31 stycznia 2021r. - 20 wolontariuszy będzie kwestować z orkiestrowymi puszkami w wyznaczonych miejscach na terenie Ornontowic – w pobliżu Kościoła (na chodniku) pół godziny przed każdą Mszą Św. i pół godziny po każdej Mszy Św. oraz przed wejściem do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w godzinach od 1400 do 1800.

KONKURS INTERPUKCYJNY

Poprawność interpunkcyjna to dla uczniów wyzwanie. Podobnie jak ortografia, świat znaków przestankowych pełen jest zasad i wyjątków. Niełatwemu więc zadaniu musieli sprostać uczestnicy dwuetapowego szkolnego Konkursu Interpunkcyjnego organizowanego przez polonistki: panią Agnieszkę Buglę i panią Agnieszkę Paruzel. Ze względu na sytuację konkurs miał formę zdalną. Ochotnicy z 3 klas ósmych najpierw zmierzyli się w eliminacjach, a potem 9 najlepszych z poszczególnych klas stanęła do finału. Liczyły się poprawność odpowiedzi i szybkość.

Oto jak przedstawiają się wyniki rywalizacji:
I miejsce - Anna Smorz z kl. VIIIa
II miejsce - Natalia Michałowska z kl. VIIIa
III miejsce - Wiktoria Kowalczyk kl. VIIIb

Serdecznie gratulujemy!

WYWIADÓWKI ONLINE

STYCZEŃ 2021

Wychowawca
IA
p. Wyrobek Gabriela
IB
p. Wawer - Owczarek Anna
IC
p. Zdzieblik Ewa

WYTYCZNE MEIN, MZ I GIS

W załączeniu wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych, związane z powrotem dzieci do nauki stacjonarnej.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - WIGILIA

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, wzbogacony dekorowaniem sal i choinek, warsztatami plastycznymi, wspólnym kolędowaniem zakończyła uroczysta Wigilia. W ten dzień panowała radosna i ożywiona atmosfera. Każda grupa przygotowała wspólnie świąteczny stół, podzieliła się opłatkiem, złożyła wzajemne życzenia oraz częstowała się przygotowanymi przekąskami. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - BIBLIOTEKA GMINNA

W tym roku niestety utrudnione są spotkania ze społecznością lokalną oraz wyjścia do lokalnych instytucji, jednak dla przedszkolaków to żaden problem. Z pomocą nowoczesnych technologii, w grupach “Pszczółki” oraz “Słoneczka” odbyły się spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w formie on-line. Dzieciaki mogły odbyć wirtualny spacer po bibliotece gminnej, poznały sympatyczną Panią Olę- bibliotekarkę, dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka publiczna oraz słuchały czytanych bajek. Dzieciom tak spodobały się biblioteczne zbiory, że postanowiły odwiedzić ją wraz z rodzicami.