slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

FLUORYZACJA

26.11.2019 kl. I A, I D, II B, II C, II D, IV A
27.11.2019 kl. I b, I C, III A, V A, V B, V C, V D
28.11.2019 kl. II A, III B, VI A, VI B, VI c, VI D, VI E.

SZKOŁA PAMIĘTA - OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ

8.XI w przededniu zbliżającego się Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie reprezentujący nasza szkołę złożyli symboliczną wiązankę kwiatów przy pomniku ofiar II wojny światowej. Oddali w ten sposób cześć wszystkim bohaterom, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Opracowała A.Gorzawska

SZKOŁA PAMIĘTA - CMENTARZ

Uczniowie klas: 2c, 2d, 5b oraz 5c w ramach lekcji religii wraz z Panią Agnieszką Gorzawską wybrali się 7.XI. na cmentarz parafialny w Ornontowicach, aby upamiętnić osoby, które zapisały się w sposób szczególny w naszej lokalnej historii. Zapalając znicze na grobach byłej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej śp. Adelajdy Jagielskiej oraz wieloletniego Proboszcza śp. ks. Jerzego Kiełbasy uczcili pamięć pedagogów, którzy wiele lat pracowali w naszej szkole.

WIECZÓR MEKSYKAŃSKI

Dnia 7 listopada młodzież ucząca się języka hiszpańskiego miała okazję zagłębić się w kulturę Meksyku. Dzięki udziale w imprezie o tematyce Dia de los Muertos, uczniowie świętowali Dzień Zmarłych, który przybrał charakterystyczną formę zabawy i fiesty. Dekorowanie czaszek, gry i zabawy językowe, meksykańskie rytmy oraz konkurs na najpiękniejszą Catrinę było jednymi z atrakcji wieczoru.

PILATES

Na dzisiejszych ćwiczeniach 13 listopada 2019r. dziewczęta klas 8 poznały system ćwiczeń Pilates. Na zajęciach korzystałyśmy z mat i taśm pozyskanych dzięki Fundacji JSW. Dziękujemy!

LEKCJA W BIBLIOTECE

W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną 7 listopada br. uczniowie klasy III b wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży napisanych zrozumiale i z dużym poczuciem humoru. W jego twórczości nie brakuje też książek historycznych, rozbudzających uczucia patriotyczne wśród młodych czytelników i przybliżających trudne dzieje naszej ojczyzny. Autor opowiadał bardzo interesująco o swojej twórczości i pasji pisania.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5.11 obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wszystkie dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajkowych. W jednej chwili w naszej szkole zrobiło się magicznie, a na korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, Czerwonego Kapturka, Smerfy, superbohaterów, rycerzy. Odwiedził nas także dinozaur Paweł , który przeczytał dzieciom bajkę.

"SZKOŁA DO HYMNU"

11 listopada to szczególna data dla każdego z nas. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
W piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.