slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

UWAGA ABSOLWENCI

Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice. W związku z 70 - leciem Jubileuszu naszej szkoły Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego wraz z Komitetem Organizacyjnym zwraca się z prośbą o przysłanie na adres szkoły " Pocztówki Absolwenta". Liczymy na Wasze zaangażowanie.

JUBILEUSZ 70-LECIA

Szanowni Rodzice,

W tym roku obchodzimy 70 – rocznicę powstania naszej szkoły im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice. W ramach obchodów Jubileuszu 70- lecia, planujemy zakupienie okolicznościowych słodyczy z logo szkoły, zmontowanie pamiątkowego filmu, wydanie folderu oraz zakup gadżetów jubileuszowych. W związku z tak ambitnymi planami, zwracamy się z prośbą, do wszystkich rodziców, o wsparcie naszych działań. Cegiełki o wartości 10zł i 20 zł można nabyć u wychowawcy klasy. Każdy darczyńca zostanie zapisany jako "Przyjaciel Szkoły”. Listę darczyńców z podziękowaniami umieścimy na naszej stronie internetowej.

BIEG ERASMUSA

24 września 2021r, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w sportowej imprezie organizowanej przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności – V e-biegu Erasmusa.

Tego dnia, w całej Polsce, stanęły do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których celem było przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut. Hasło tegorocznej edycji to: Bijemy rekord Polski - podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.

Do rywalizacji stanęło 1128 sztafet. Sztafeta z naszej szkoły, pod nazwą: Młodzi i Silni przebiegła łącznie 12 km 210m. Tak znakomitą kondycją i sportowym zacięciem wykazali się uczniowie klasy 7d i 7b: Amelia Morawska, Emilia Kruszecka, Justyna Machulik oraz Jakub Gronostaj. Młodzi lekkoatleci walczyli o każdy metr na boisku Gwarek Ornontowice.

Opiekunem dzieci podczas biegu była nauczycielka WF – Elżbieta Lewicka. Medale za wysiłek oraz upominki wręczyła drużynie pani wicedyrektor Iwona Sznapka.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2021

W dniach 17, 18 i 19 września odbywała się coroczna międzynarodowa Akcja „Sprzątanie Świata”, w której Polska uczestniczy już 28 raz. Celem akcji, oprócz posprzątania zaśmieconych miejsc jest przede wszystkim edukacja ekologiczna. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w te działania – przygotowali gazetkę tematyczną oraz prezentację pod tytułem:” Idea Akcji Sprzątanie Świata”.

Odbył się również konkurs plastyczny na ulotkę promującą ekologiczny styl życia pod tytułem: ”Myślę, więc nie śmiecę”, którego celem była refleksja nad niefrasobliwym zaśmiecaniem środowiska i wskazanie takiego postępowania, które zadba o naturę, a tym samym o nasze zdrowie oraz konkurs na reportaż „Sprzątam u siebie, sprzątam świat” polegający na wykonaniu krótkiego filmiku lub prezentacji o tym jak w swoim otoczeniu można dbać o środowisko i przyczyniać się do poprawy warunków życia na Ziemi.

PRZEDSZKOLE - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września br. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Przedszkolaki śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych, wykonywały ciekawe prace plastyczne, spacerowały po najbliższej okolicy.

Nasze przedszkole wzięło również udział w akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką” (#życieprzedszkolaka), której patronatem był miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Wszystkie grupy zgromadziły się na boisku szkolnym, gdzie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Życie przedszkolaka”. Każdy przedszkolak otrzymał medal a każda z grup – Dyplom uczestnictwa. Filmik z wydarzenia można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku, jak również zapraszamy do obejrzenia zdjęć poniżej.

PRZEDSZKOLE - SPOTKANIE Z HEKTOREM

W dniu 21 września br. dzieci z najstarszych grup wiekowych naszego przedszkola, to jest Niezapominajki, Słoneczka oraz Pszczółki gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli specyfikę ich pracy. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazał się przemiły Sierżant Hektor - miś, który uatrakcyjnił spotkanie wszystkim dzieciom.

PRZEDSZKOLE - LEGO EDUCATION

Przedszkolaki z grupy „ Jeżyki" zostały wciągnięte do świata, w którym z zaangażowaniem i zabawą mogły odkrywać emocje i sposoby na ich wyrażanie dzięki zestawowi klocków Lego Education, otrzymanym w prezencie na otwarcie nowej sali przedszkolnej.

„Zdjęcia

ROK JUBILEUSZOWY

Początki Szkoły Podstawowej, mieszczącej się w obecnym budynku, sięgają roku 1951, ubiegłego stulecia. To właśnie w tym roku, a dokładnie 3 listopada 1951r., próg szkoły po raz pierwszy przekroczyły dzieci z rocznika 1944. Uczniowie oraz grono pedagogiczne zostały powitane przez przewodniczącego Gromadzkiej Rady Narodowej, Jana Połapa oraz przedstawicieli Komitetu Rodzicielskiego.

Jednak „Nie od razu Rzym zbudowano”... tak też było z naszą szkołą. Po uroczystym rozpoczęciu, w szkole nadal trwał remont. Trwały roboty malarskie, dekarskie, a co najważniejsze instalowano centralne ogrzewanie. Mimo ogromnego zaangażowania Komitetu Rodzicielskiego jak i samych mieszkańców Ornontowic, szkoła ciągle borykała się z problemami finansowymi.

Wbrew przeciwnościom szkoła ciągle się rozwijała. Organizowano coroczne święta szkoły czy dożynki. Szczególnie dbano też o uczniów, którym organizowano kilkudniowe wycieczki w Beskidy, czy do Krakowa i Warszawy.

ZIELONA PRACOWNIA 2021

Uroczyste otwarcie nowej pracowni w ramach projektu Zielona Pracownia 2021 r. sfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

14 września 2021 r. na stałe zapisze się w historii Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowej pracowni w ramach projektu „Zielona Pracownia 2021 r ”. Aby pracownia mogła powstać konieczny był pomysł projektu, zgoda organu prowadzącego, pozytywna ocena, a następnie jego realizacja z wykorzystaniem środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Całkowity koszt pracowni wyniósł 37 197,60 zł.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer