Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel to ten, który wprowadza nas do wielkiej szkoły odkrywania świata" - ta myśl przyświecała obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 14 października 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice.

Przewodnicząca szkoły Alicja Ćwięk w asyście pocztu sztandarowego i szkolnego chórku zainaugurowała tę uroczystość odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem zebranych. Następnie oddała głos Dyrektor Zespołu, p. Monice Orłowskiej - Przybyle, która powitała zgromadzonych w sali gimnastycznej - Wójta Gminy Ornontowice - p. Marcina Kotyczkę, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy - p. Ryszarda Milanowskiego, zastępcę Wójta Gminy - p. Dariusza Spyrę, Sekretarz Gminy - p. Justynę Sittek-Goj, Skarbnika Gminy - p. Aleksandrę Sewerin oraz przewodniczące Rad Rodziców szkoły podstawowej i przedszkola - p. Anetę Jeleniewicz i p. Alinę Cyprys, a także Wicedyrektorów Zespołu - p. Iwonę Sznapkę i p. Bożenę Kubicę, emerytowanych dyrektorów i nauczycieli obu placówek, obecne grono pedagogiczne i uczniów. Następnie pani Dyrektor złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za zaangażowanie, kreatywność, wytrwałość, życzliwość, wyrozumiałość, otwartość na nowe wyzwania w czasie codziennej pracy nad młodym pokoleniem, organowi prowadzącemu i rodzicom za wsparcie działań i rozwoju placówki, by szkoła mogła świadczyć jak najlepsze usługi edukacyjne.

Kolejno głos zabrał Wójt Gminy Ornontowice, który życzył społeczności szkolnej determinacji w zdobywaniu wiedzy, inspiracji do pracy nad sobą oraz wszelkiej pomyślności, licząc, że ornontowicka młodzież wyrośnie na jeszcze wspanialszych mieszkańców naszej gminy. Za znaczącą pracę nad rozwojem ucznia i dbałość o jakość ornontowickiej edukacji p. Marcin Kotyczka wręczył Nagrody Wójta p. Monice Orłowskiej-Przybyle, p. Bożenie Kubicy, p. Gabrieli Smorz, p. Malwinie Swiaczny, p. Joannie Tomczak.

Pani Dyrektor natomiast uhonorowała Nagrodą Dyrektora za sukcesy w pracy z uczniem zdolnym, podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, promowanie postaw prozdrowotnych uczniów, pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych następujących nauczycieli: p. Iwonę Sznapkę, p. Sandrę Szwiec, p. Sylwię Kanię, p. Grzegorza Zubra, p. Katarzynę Szymurę, p. Agnieszkę Waszkielewicz, p. Sylwię Drzazgę, p. Jolantę Spyrę, p. Małgorzatę Bruders-Marks, p. Agnieszkę Gorzawską, p. Elżbietę Lewicką, p. Agnieszkę Paruzel, p. Katarzynę Kotyczkę, p. Łukasza Hauke.

Dalszą część uroczystości uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 3c, 3d, 7c i 8a pod kierunkiem p. Justyny Podbielskiej - Smolorz, p. Agnieszka Paruzel, p. Joanny Paruzel-Osojcy, p. Magdaleny Zmarzlik. Oprócz życzeń i podziękowań skierowanych w stronę wszystkich pracowników szkoły znalazło się w nim miejsce na prezentację krótkiej historii ewolucji zawodu nauczyciela, zabawną reklamę pomocy szkolnych, tańce i piosenki. O oprawę muzyczno-techniczną uroczystości zadbali p. Katarzyna Szendzielorz i p. Łukasz Hauke wraz z uczniami z sekcji sprzętowo-technicznej.

Zdjęcia do artykułu