Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego - to wyjątkowy czas, poświęcony zwiększeniu świadomości i przeciwdziałaniu stygmatyzacji osób zmagających się z problemami psychicznymi.
W naszej szkole tego dnia odbyły się zajęcia dla uczniów dotyczące emocji, zdrowia psychicznego oraz roli psychologa i pedagoga w zapewnieniu wsparcia. Uczniowie uczyli się rozpoznawać emocje i dowiedzieli się, że nie można ich dzielić na dobre i złe, bo wszystkie emocje są nam potrzebne.
Nauczyciele wraz z uczniami założyli tego dnia zielone wstążki, symbolizując wsparcie i solidarność dla osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego. Dbajmy o swoje głowy bo to inwestycja, która zwraca się każdego dnia!

Zdjęcia do artykułu