Żywa lekcja historii

W miniony piątek odwiedzili nas przedstawiciele Szkoły Rycerskiej KERIN z miejscowości Subkowy na Pomorzu. Panowie poprowadzili dla nas żywą lekcję historii. Tym razem przenieśliśmy się do Starożytnego Rzymu. Usłyszeliśmy legendę o założeniu Rzymu oraz historię od monarchii poprzez republikę, aż po cesarstwo. Zobaczyliśmy, jak wyglądało codzienne życie żołnierza rzymskiego legionu. Byliśmy również świadkami walki gladiatorów. Mogliśmy posłuchać, jak wyglądało głosowanie w Senacie. Na koniec spotkania poznaliśmy przyczyny upadku Imperium. Chętni uczniowie mogli zaangażować się w odgrywanie historycznych ról. Mieli możliwość włożenia zbroi, stroju historycznego, wzięcia do ręki miecza, tarczy, topora. Zajęcia były atrakcyjne, skupiły uwagę zebranych, były oparte na interaktywności, a humorystyczne elementy wprowadzane przez prowadzących dodatkowo zaciekawiały uczniów.

Zdjęcia do artykułu