Kubusiowi Przyjaciele Natury

XVI edycja „Kubusiowych Przyjaciół Natury”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Programem tym objęci zostali uczniowie klas I- III.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawać podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa a także poznali korzyści płynące z ruchu. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych i pasjonujących zajęciach, podczas których mogli bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

W załączeniu Certyfikat oraz plakat promujący akcję.

certyfikat_f2f2597e9600cfcd745dd2b561b19568.pdf877 KB
plakat_www_KPN_szkoła_2024_PDF.pdf2.85 MB