SPOTKANIE UCZNIÓW Z OPS

W środę 20 listopada uczniowie klasy VI b gościli na lekcji wychowawczej panią Edytę Wąsowicz, kierownika Zespołu ds. Bezdomności Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku oraz pana Dariusza Piotrowskiego, który pracuje jako streetworker, również z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.
Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca socjalna w siedzibie ośrodka i poza nim, jak pracownicy socjalni nawiązują kontakt z osobami bezdomnymi, jak organizuje swoje działania streetworker. Zaciekawieni uczniowie zadawali różne pytania, m.in. pytali, jakie trzeba mieć wykształcenie, by móc pracować w pomocy społecznej.
Spotkanie było też okazją podsumowania zbiórki zainicjowanej wiosną przez uczniów tej klasy z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych oraz Świąt Wielkanocnych. Pani Edyta Wąsowicz i pan Dariusz Piotrowski podziękowali dzieciom za świetny pomysł i wspaniałą akcję, która sprawiła wiele radości i wzruszeń obdarowanym osobom bezdomnym.

oprac. Kornelia Osińska – Kurpas

Zdjęcia dzieci w przebraniach” height=Zdjęcia dzieci w przebraniach” height=Zdjęcia dzieci w przebraniach” height=
Zdjęcia dzieci w przebraniachZdjęcia dzieci w przebraniach” height=Zdjęcia dzieci w przebraniach” height=
Zdjęcia dzieci w przebraniach” height=Zdjęcia dzieci w przebraniach