JASEŁKA

Jak co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, aby na nowo przypomnieć sobie i przeżyć przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej. W piątek 20.12.2019 roku dzieci z klasy II C oraz dwie starsze koleżanki z klasy VI Ania i Julia wystawiły Jasełka przygotowane przez Panią Katarzynę Kotyczka, Państwa Agnieszkę i Piotra Gorzawskich. Jasełka nie miały typowo tradycyjnego charakteru. Oprócz Maryji, Józefa, aniołów i pasterzy, w tym roku wystąpiły również postacie bajkowe. Dzieci chciały przekazać również piękne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie ze sceny mówili o dobroci, życzliwości, uczciwości i miłości. Dodatkowym przeżyciem było przyniesione przez harcerzy i zucha Adama Betlejemskie Światło Pokoju.
Po przedstawieniu nastąpiło wspólne kolędowanie przy żłóbku. Uczniowie klas starszych przygotowani przez Panią Katarzynę Szendzielorz pięknie grali na instrumentach i prowadzili śpiew.
Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życznia świąteczne i życzyła bezpiecznego powrotu do szkoły po przerwie świątecznej.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia