3 marca 2020r. nasze przedszkole odwiedził, absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach pan Wiesław Pyzalski. Audycja muzyczna w jego wykonaniu zawierała m.in. prezentację instrumentów tj. kazobo kazobie, pianino, dzwonki naciskane, bum – bum rurki oraz grzechotki. Muzyk wykonał na zaprezentowanych instrumentach trzy piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Wesołe przedszkole”oraz „Kolorowe kredki”. Dzieci miały możliwość wysłuchania utworów muzyki poważnej – Noktum po. 9 nr 2 – muz F. Chopina, „ Walc kwiatów” z baletu „ Dziadek do orzechów” muz. P. Czajkowskiego. Najmłodsi odbiorcy przedstawili improwizację rytmiczną na prostych instrumentach perkusyjnych niemelodycznych do utworów muzyki filmowej:„ Willkommen” czy „ If i were a rich man”. Niewątpliwą atrakcją okazała się fonogestyka i śpiewanie podstawowych dźwięków gamy oraz granie przez jednego wykonawcę na kilku instrumentach jednocześnie. Na zakończenie audycji dzieci wykonały proste melodie na dzwonkach naciskanych. Audycja muzyczna z pewnością przyczyniła się do pobudzenia aktywności muzycznej, nauczyła właściwej postawy i skupienia uwagi przy percepcji muzyki artystycznej.
W dniu 05.03.2020r. dzieci z grup: Jeżyki, Słoneczka i Pszczółki uczestniczyły w spotkaniu z autorką i ilustratorką książek dla dzieci o przygodach Pana Totiego – Panią Joanną Sorn-Gara. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz przybliżenie tematyki związanej z pracą autora i ilustratora książek dla dzieci. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z głównym bohaterem bajki – Panem Totim, chętnie uczestniczyły w warsztatach, oglądały jedną z bajek oraz otrzymały książeczki z dedykacją autorki.
8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. Ten uroczysty dzień przeniesiony został na 9 marca (poniedziałek). Chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.
Dnia 17 marca na stronie Kutnowskiego Domu Kultury było można obejrzeć retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” przygotowanego przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie. Pomimo przymusowej kwarantanny w domach, dzieci z grup: Kotki, Różyczki i Skrzaty uczestniczyły w tym spektaklu, który przyniósł wiele korzyści- dzieci rozwijały swoją wrażliwość artystyczną, przygotowały się do świadomego uczestnictwa w kulturze, obcowania ze sztuką, rozbudziły zainteresowanie teatrem. Po zakończonym spektaklu dzieci narysowały ulubione przygody Pchły Szachrajki.
Dnia 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Jest to również światowy Dzień Zespołu Downa. Data tych obchodów nie jest przypadkowa- związana jest z istotą zaburzenia trisomią 21 chromosomu. Dzieci z grupy „Różyczki”, które realizują innowację pedagogiczną „Nauczmy się razem żyć”, zaprosiły do świętowania swoich kolegów i koleżanki z grup Kotki i Skrzaty. Tego dnia postanowili symbolicznie wesprzeć znane nam i nieznane osoby z zespołem Downa. Każdy przedszkolak miał na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru/wzoru. Tym sposobem wykazaliśmy się tolerancją oraz zrozumieliśmy, że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka.
Dzieci z grup: Kotki, Różyczki i Skrzaty zorganizowały Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu, miały okazję przygotować pyszne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe śniadanie. Celem przygotowania wyjątkowego śniadania było przypomnienie jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie. Śniadanie miało zachęcić do zjedzenia wędlin, warzyw i nabiału. Przygotowane samodzielnie śniadanie smakowało jeszcze lepiej, o czym mogły świadczyć uśmiechy na ustach naszych wychowanków.
Grupy 6-latków przyłączyły się do akcji „Narysuj tęczę”. Pomysł stworzenia akcji przyszedł do Nas z Włoch i idzie dalej w świat. Dzieci we Włoszech malują piękną i kolorową tęczę na znak jedności i solidarności ze wszystkimi, którzy siedzą w domu, po to by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzieci malowały, wyklejany bądź wycinały kolorowe tęcze i wywiesiły w swoim oknie, aby uatrakcyjnić puste ulice oraz wykazać się solidarnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer