WAKACJE Z JSW - Ja –Szkoła – Wakacje

Wakacje w domu? A może w wakacje do szkoły?

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gminie Ornontowice ruszył kolejny projekt Fundacji JSW Ja –Szkoła – Wakacje.
Półkolonie, które objęły, zgodnie z wytycznymi GIS, 12 uczniów, mają charakter rekreacyjno – sportowy i trwają dwa tygodnie, od 29 czerwca do 10 lipca 2020r. Wymagają od dzieci nie lada kondycji i formy fizycznej, a o to po okresie społecznej izolacji wcale nie jest tak łatwo.
Program akcji obejmuje rozgrywki drużynowe na sali gimnastycznej oraz Orliku, zawody sprawnościowe, terenowe biegi na różnych dystansach, wyprawy do lasu i w góry, ćwiczenia na siłowni, sport kodowany i zajęcia z robotyki, sprawnościowe gry planszowe, zajęcia fitness z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, prezentację filmu „Wakacje Mikołajka”, a także bardzo atrakcyjne wycieczki, które są nagrodą za tak duży wkład włożony w treningi.
W pierwszym tygodniu dzieci uczestniczyły w wycieczce do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedziły Zabytkową Kopalnię Srebra, jechały kolejką skansenową oraz ćwiczyły w pobliskim Street Workout Parku.
Drugi tydzień zapowiada się jeszcze bardziej atrakcyjnie – na małych sportowców czeka wycieczka do Ustronia, Energylandii, a także do wodnego Pluskadełka w Kamieniu.
Uczniowie, po okresie przebywania w domu i pracy przed komputerem z radością przychodzą na zajęcia, gdzie wreszcie mogą się spotkać ze swoimi rówieśnikami a przy okazji – pozytywnie zmęczyć.
O ich kondycję, bezpieczeństwo i wspaniałe przygody dbają nauczyciele WF – Elżbieta Lewicka i Grzegorz Zuber oraz gościnnie pani wicedyrektor Bożena Kubica.
To lato dla większości dzieci będzie inne niż wszystkie. Liczymy, że w przyszłym roku, już w innych okolicznościach, uda się przeprowadzić podobną akcję z jeszcze większą grupą uczniów.
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gminie Ornontowice serdecznie dziękuje Fundacji JSW za środki, z których zajęcia mogą być realizowane – dla dzieci to niezapomniane dwa tygodnie, gdzie szkoła i wakacje stają razem na najwyższym podium!