81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

W piątek, 28 sierpnia, nasi uczniowie uporządkowali teren wokół Pomnika przy ulicy Kolejowej - wygrabili liście, wyczyścili kostkę brukową. Umyli tablicę i płytę Pomnika. Prace porządkowe wykonał Patryk Kociuba ze swoją siostrą Pauliną. Wspierali nas również Rodzice – Państwo Sylwia i Tomasz Kociuba. Uczniowie wraz z Rodzicami złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wspólnie uczciliśmy pamięć o Ofiarach II Wojny Światowej.
W tym roku - 1 września - mija 81. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Musimy pamiętać o tym wszystkim, co zdarzyło się we wrześniu 1939 roku: o walce o przetrwanie, o lęku i rozpaczy, bezsilnym gniewie ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia ale równocześnie o heroizmie Polaków i bestialstwie okupantów.

oprac. Kornelia Osińska - Kurpas

Zdjęcia Pomnika przy ul. Kolejowej w Ornontowicach