#ERASMUS #ERASMUSDAYS

#ErasmusDaysPolandsDays 2020

Zapraszamy do kibicowania czterem dziewczętom z klasy VId, które 16 października o godzinie 13:30 wezmą udział w IV e-biegu Erasmusa.

Zdjęcie 4 dziewczyn, które wezmą udział w IV e-biegu Erasmusa

Emilia Kruszecka, Amelia Morawska, Justyna Machulik i Aleksandra Kapica stworzyły 4-osobową sztafetę UCIEKAJĄCE PRZED COVIDEM, która będzie starała się pokonać jak największy dystans w biegu godzinnym. Każda z osób musi biec przez co najmniej 5 minut, natomiast kolejność zmian i czas, który biegną poszczególni członkowie drużyn w ramach godzinnej rywalizacji jest dowolny i zależy od strategii drużyny.
Ze zmagań naszych lekkoatletek powstanie krótki film, który również będzie podlegał ocenie sędziowskiej.
Bieg odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu, w ramach inicjatywy Erasmus Days, a startuje w nim 250 szkół. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Zawodnicy zapisują trasę za pomocą aplikacji Endomondo, a wyniki są przesyłane e-mailowo i udostępniane na stronie biegu.
Dziewczęta będą biegać po bieżni w okolicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, a opiekunem i trenerem zespołu jest nauczyciel WF pani Elżbieta Lewicka. W sprawach technicznych pomaga drużynie pani wicedyrektor Bożena Kubica.
Dziewczęta – uciekajcie jak najdalej!