KAMPANIA 19 DNI

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja "po DRUGIE" we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women's World Summit Foundation, która co roku prezentuje raport z prowadzonych działań przed Organizacją Narodów Zjednoczonych.

W tym roku nasza szkoła także przystępuje do kampanii. Partnerem w realizacji założeń przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Ornontowice. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do włączenia się do tej wyjątkowej i ważnej akcji. Zarówno przez dziennik elektroniczny, jak i za pośrednictwem szkolnej strony FB będziemy propagować wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy. Zachęcamy uczniów do udziału w proponowanych działaniach!

Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” – „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem!”. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Informacja o kampanii.pdf932.22 KB