29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Podsumowanie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Sztabie nr 644 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice

31 stycznia 2021 roku odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową – tak brzmiało hasło przewodnie zbiórki. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

W Ornontowicach Orkiestra zagrała szesnasty raz. Sztab mieścił się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i współpracował z Urzędem Gminy Ornontowice, Arterią – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Gminną Biblioteką Publiczną w Ornontowicach, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Ornontowicach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, GKS „Gwarek” oraz z Policją.

Szefem Sztabu była p. Kornelia Osińska-Kurpas, która koordynowała działania wspólnie z dyrektor Moniką Orłowską-Przybyłą. Ornontowicki Sztab liczył 20 wolontariuszy.

W tym roku aktywność Sztabu koncentrowała się na zbiórce publicznej oraz na aukcjach internetowych.

Wolontariusze kwestowali w terenie – głównie w okolicach Kościoła przed i po Mszach Św., a od 14.00 do 18.00 dodatkowo przy wejściu do szkoły. Mimo sporego mrozu, mieszkańcy Ornontowic nie zawiedli i wsparli nasze orkiestrowe granie.

Najwyższe kwoty zebrane w orkiestrowych puszkach kwestarskich: 1535,28 zł (p. M. Gabor), 1364,76 zł (p. M. Orłowska-Przybyła), 1321,96 zł (p. M. Zmarzlik).

Licytacje Sztabu 644 na rzecz 29. Finału WOŚP były pierwszy raz aukcjami internetowymi (Licytacje Allegro). Aukcje cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł wybrać dla siebie coś ciekawego. Do licytacji oddaliśmy gadżety orkiestrowe oraz przedmioty przekazane przez darczyńców.

Łączna kwota zebrana przez Sztab 644 w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi: 19 575.07 zł.
Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy grali z nami w niedzielę 31 stycznia!

Podziękowania znajdziecie w załączniku.
Sztabu nr 644
w Ornontowicach

za wsparcie organizacji 29. Finału WOŚP w Sztabie nr 644
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice

Za współpracę przy organizacji 29. Finału WOŚP w Ornontowicach dziękujemy:

• Wójtowi Gminy Ornontowice - Panu Marcinowi Kotyczce
  • Zastępcy Wójta Gminy Ornontowice – Panu Dariuszowi Spyra
  • Urzędowi Gminy Ornontowice
  • Dyrektor ARTerii - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach - Pani Aleksandrze Malczyk
  • Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej – Panu Marcinowi Wajszczyk
  • Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ornontowicach – Panu Tomaszowi Holeckiemu
  • Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Karinie Mura
  • Prezesowi GKS „Gwarek” - Panu Krzysztofowi Zdrzałkowi
  • Komendantowi Policji – Pani Annie Musioł

Dziękujemy za wsparcie działań Sztabu 29. Finału WOŚP:

• Orzesko-Knurowskiemu Bankowi Spółdzielczemu o/Ornontowice
  • Gminnej Bibliotece Publicznej w Ornontowicach
  • ARTerii - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach
  • Gminnemu Ośrodkowi Zdrowia w Ornontowicach
  • Górniczemu Klubowi Sportowemu „Gwarek”
  • Rodzicom i uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice

Dziękujemy darczyńcom:

• Panu Marcinowi Kotyczce
  • Panu Krzysztofowi Zdrzałkowi
  • Pani Lucynie Krukówka
  • Pani Irenie Ciućko

Dziękujemy Policji za zabezpieczenie zbiórki publicznej.
Za współpracę przy organizacji 29. Finału WOŚP dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice.

Wszystkim, którzy w niedzielę 31 stycznia 2021 roku grali razem z nami na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy - dziękujemy!

plik dostępny cyfrowo - podziękowania WOŚP.pdf286.36 KB