SCHODY PIERWSZEJ POMOCY

Niedługo uczniowie wszystkich klas, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gminie Ornontowice czeka na nich nowa pomoc dydaktyczna w formie tzw. „Schodów Pierwszej Pomocy”.

W każdej klasie, w ramach wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej, przeprowadzone zostaną pogadanki, jak prawidłowo udzielić pomocy osobom potrzebującym. Naklejki na schodach będą na co dzień uświadamiać dzieciom i młodzieży, jak ważna jest znajomość zasad postępowania podczas ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Uczniowie, krok po kroku mogą opanowywać podstawowe zasady pierwszej pomocy. Ten nietypowy sposób na przyswojenie niezbędnej wiedzy mógł być zrealizowany dzięki darowi Fundacji GRAM KIBICUJĘ POMAGAM z Knurowa, której jednym z celów jest organizowanie i prowadzenie szkoleń, w szczególności w zakresie ratownictwa medycznego. Już teraz z tej wiedzy korzystają najmłodsi uczniowie, którzy wrócili do nauki stacjonarnej.

Koordynatorem akcji jest nauczyciel WF – Elżbieta Lewicka.