ZIELONA PRACOWNIA 2021

Uroczyste otwarcie nowej pracowni w ramach projektu Zielona Pracownia 2021 r. sfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

14 września 2021 r. na stałe zapisze się w historii Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowej pracowni w ramach projektu „Zielona Pracownia 2021 r ”. Aby pracownia mogła powstać konieczny był pomysł projektu, zgoda organu prowadzącego, pozytywna ocena, a następnie jego realizacja z wykorzystaniem środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Całkowity koszt pracowni wyniósł 37 197,60 zł.

Akt przecięcia wstęgi, który ostatecznie potwierdził, że nowa pracownia została oddana do użytku dokonali: Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach p. Adam Lewandowski, Wójt Gminy Ornontowice p. Marcin Kotyczka, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego p. Monika Orłowska – Przybyła oraz uczeń klasy VIII c Tomasz Mierzwa.

Na uroczystości obecni byli: przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Wójta Gminy Ornontowice p. Dariusz Spyra, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy p. Ryszard Milanowski, p. Aleksandra Janecka, Radna miasta Czerwionki – Leszczyn, asystent posła do Parlamentu Europejskiego Izabeli Kloc p. Izabela Rajca, Radny Powiatu Rybnik p. Cezary Rajca, p. wicedyrektor Iwona Sznapka oraz Bożena Kubica a także przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządu uczniowskiego.

Uroczystość otwarcia nowej pracowni poprzedzona została wygłoszeniem aforyzmów o Ziemi przez uczniów klas ósmych zaś motywem przewodnim scenografii podczas uroczystości była grafika nowej pracowni oraz rośliny ozdobne nawiązujące do nazwy „Pracownia z klimatem”.

Zaproszonych gości powitała p. Dyrektor Zespołu Szkolno – przedszkolnego Monika – Orłowska Przybyła, która przedstawiała historię powstania nowej pracowni, zakup niezbędnego sprzętu multimedialnego, środków dydaktycznych, wyposażenia oraz całkowitej modernizacji pracowni. Pani dyrektor skierowała słowa podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji projektu „Zielona Pracownia 2021”. Głos także zabrali p. Adam Lewandowski z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Wójt Gminy Ornontowice p. Marcin Kotyczka. Zaproszeni goście gratulowali sukcesu i życzyli uczniom, jak i nauczycielom powodzenia i radości z nauczania i przekazywania wiedzy.

P. Izabela Rajca odczytała list p. Izabeli Kloc posła do Parlamentu Europejskiego skierowany do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice. Pani poseł w liście złożyła gratulacje Dyrekcji, Nauczycielom oraz całej społeczności Naszej Szkoły wygranej w konkursie i otrzymania środków finansowych. Życząc jednocześnie Nam wszystkim wytrwałości i sił na rozpoczynający się rok szkolny.

Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez p. Iwonę Sznapka. Przed gośćmi wystąpił duet: Paulina Filipczuk oraz Mateusz Malczyk w tańcu towarzyskim Foxtrot. Zostały wygłoszone słowa podziękowania za piękny prezent w postaci nowej pracowni. Oprawą muzyczną uświetniły swój występ Luiza Kops I Marta Rzydzik w utworze Anny Jantar „ Radość najpiękniejszych lat”.

W dalszej części złożono podziękowania osobom, które udzieliły wsparcia finansowego na zorganizowanie uroczystości otwarcia nowej pracowni m. in Radzie Rodziców za ufundowanie roślin ozdobnych oraz p. Ewie Chochowskiej za słodki poczęstunek. Słowa podziękowania zostały skierowane także do pracowników administracji i obsługi naszej szkoły, którzy prężnie i zapałem zaangażowali się w cały proces realizacji projektu. Realizacja tego przedsięwzięcia pokazała jak wiele można zrobić wspólnymi siłami.

Uroczystość została zakończona recytacją wiersza „ Cuda Natury” w wykonaniu Martyny Rożek oraz Pauliny Szali.

Zdjęcia z otwarcia nowe