Spotkanie z Hektorem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zorganizowano spotkania z Policjantem, który odwiedził pierwszoklasistów wraz ze swoim przyjacielem Hektorem.

Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się Hektor - pies policjant, który poprzez kiwnięcia głową odpowiadał na zadawane pytania. Uczniowie klas pierwszych czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania była wspólna sesja fotograficzna, podczas której uczniowie mogli wreszcie przytulić się do Hektora.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Zdjęcia do artykułu