Szlachetna Paczka już ruszyła!!!

Nasza szkoła po raz kolejny pragnie spełnić marzenia wybranej rodzinie!
Tym razem pomagamy Pani Monice i jej 7-letniemu synkowi.

Historia Rodziny

Pani Monika samotnie wychowuje swojego synka Szymona. Życie rodziny zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy u kobiety zdiagnozowano chorobę nowotworową. Respondentka nie poddała się jednak, Dwa lata temu rozpoczęła leczenie chemią, która niestety zostawiła po sobie ślad, powodując neuropatię. Pomimo pokonania choroby, sytuacja pani Moniki wciąż jest niezbyt dobra. Z powodu problemów zdrowotnych, na razie nie ma możliwości, aby rozpoczęła pracę, a jej jedynym dochodem są zasiłki. Przychód rodziny wynosi 2248 złotych. Po odliczeniu wszystkich wydatków, które wynoszą 1272 złote, rodzinie zostaje 488 złotych w przeliczeniu na jednego członka.

Piękno Rodziny

Pomimo trudności, które spłynęły na rodzinę jej członkowie są pełni optymizmu. Już od przejścia przez próg, czuć panującą atmosferę miłości, ciepła i wsparcia. Kobieta przekazuje swój optymizm, każdemu, kogo spotyka na swojej drodze, co daje jej siłę do pokonywania trudności. Szymon jest niezwykłym wsparciem dla swojej mamy. Rodzina najbardziej lubi wspólnie spędzać czas na wycieczkach rowerowych. Pani Monika uwielbia wszelkiego rodzaju rękodzieła, a na ścianach wiszą obrazki, które sama wyhaftowała, natomiast Szymon najbardziej lubi czytać i pisać. Pani Monika swoją postawą pokazuje, że nie ma takich trudności, których nie da się pokonać.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Rower
Pani Monika uwielbia wspólne wycieczki rowerowe ze swoim synem, jednak obecny rower coraz częściej się psuje. Nowy rower na pewno na nowo przyczyniłby się do czerpania radości ze wspólnych przejażdżek, jak również ułatwiłby dojazd do pracy.
2. Żywność
Chociaż pani Monika stara się optymistycznie patrzeć na świat, to przyznaje, że coraz ciężej jej jest kupić wszystkie artykuły spożywcze, które są potrzebne. Zapas żywności znacząco odciążyłby budżet rodziny. Zaoszczędzone pieniądze kobieta przeznaczyłaby na pokrycie bieżących rachunków.
3. Odzież
Odzież znacząco odciążyłaby budżet rodziny. Pani Monika przyznaje, że z racji tego, że Szymon wciąż rośnie, konieczne jest kupowanie nowych ubrań, które dla rodziny są dość sporym wydatkiem. Zaoszczędzone pieniądze kobieta przeznaczyłaby na zorganizowanie wycieczki dla niej i dla syna.

Pozostałe potrzeby Rodziny:
Żywność trwała
Herbata
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Dżem
Owoce i warzywa w puszkach
Konserwy rybne
Konserwy mięsne
Płatki śniadaniowe, kakao, żelki, słodycze dla dziecka
Środki czystości
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Inne potrzeby materialne
Uwagi:
Pani Monika uwielbia jeździć na rowerze, który jest jedynym środkiem transportu. Obecny rower coraz częściej się psuje, co uniemożliwia wspólne wycieczki z synem. Nowy rower przydałby się również do dojazdu do pracy.
Rower
Szczególne upominki
Monika: Książki autorstwa Remigiusza Mroza
Szymon: Koszulka i spodnie z Harrym Potterem

Dary można przynosić do dnia 7.12 do gabinetu psychologa p. Moniki Świerczek-Fic (s. 46).