KOLĘDNICY MISYJNI - 29.12.2022r.

Po raz kolejny w Ornontowicach została przeprowadzona akcja "Kolędnicy Misyjni". Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły by przypomnieć mieszkańcom o Dobrej Nowinie płynącej z betlejemskiego żłóbka oraz by prosić o wsparcie dla najbiedniejszych dzieci z Papui i Nowej Gwinei. Sekretariat Papieskich Dzieł Misyjnych co roku wybiera inny kraj, w którym potrzebujące dzieci mogą otrzymać pomoc od swoich rówieśników. W tym roku w akcji chciało wziąć udział rekordowo aż 63 uczniów naszej szkoły. Niestety z powodu choroby wielu chętnych nie mogło uczestniczyć w akcji. Mimo to, aż 40 uczestników oraz 9 dorosłych opiekunów udało się na ulicę Zwycięstwa, aby kolędować i prosić o pomoc dla potrzebujących. Dzieci przygotowały krótką scenkę kolędową, w której opowiedziały o sytuacji dzieci w Papui Nowej Gwinei. Wiele z nich doświadcza cierpień z powodu niesprawiedliwości, wykorzystywania przez dorosłych oraz braku dostępu do edukacji. Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Sekretariatu Dzieł Misyjnych w Warszawie, a stamtąd trafią do Papui Nowej Gwinei, aby zasilić realizację różnego rodzaju projektów.
Akcję przygotowali katecheci Agnieszka i Piotr Gorzawscy. Opiekunkami grup były panie: Gabriela Wyrobek, Agnieszka Wojtaś, Halina Chrobok, Izabela Iwańska, Monika Malcherczyk, Oliwia Wojtaś oraz s. Katarzyna Pluta.

Zdjęcia do artykułu